پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24527068 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1587964
کد خبر : 345394 تاریخ ثبت : 1399/5/9 00:10 نظرات تایید شده : 1

پاکسازی ساحل گناوه از آلودگی نفتی آغاز شد

خلیج فارس: پاکسازی ساحل شهرستان گناوه از آلودگی‌های خمیری شکل نفتی با تلاش برخی سازمان‌ها و نهادها و گروه‌های مردمی آغاز شد.

به گزارش خلیج فارس؛ آلودگی‌های خمیری شکل نفتی که به آنها تاربال می‌گویند از جمعه سوم مرداد در ساحل گناوه دیده شد.این آلودگی را جزر و مد دریا به ساحل آورده و هنوز علت و منشاء آن اعلام نشده است.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: آلودگی نفتی از ساحل روستای چاهک تا گناوه وجود دارد.

کامبیز عبدالهی افزود: پاکسازی ساحل گناوه از این آلودگی عصر دیروز (چهارشنبه ۸ مرداد) با حضور ۶۰ نفر از نیروهای محیط زیست و ایمنی شرکت نفت فلات قاره بهرگان، اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محیط زیست و نیروهای مردمی آغاز شد و تا شب بیشتر ساحل پاکسازی شد.

او بیان کرد: منطقه باقی‌مانده نیز به سرعت پاکسازی خواهد شد.

تاربال‌های نفتی در بخشی از سواحل شهرستان دیلم که در همسایگی شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد نیز دیده شده است.

به گفته عبدالرسول خالق پناه سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیلم، این گلوله‌های خمیری، در نوار باریکی از ساحل دیلم و بویرات وجود دارد و مقدارش طبق بررسی صورت گرفته کمتر از گناوه است.

قرار است پس از  پاکسازی ساحل گناوه، ساحل دیلم نیز پاکسازی شود.

تا کنون بارها سواحل استان بوشهر به آلودگی نفتی دچار شده‌اند یکی از مهم‌ترین آنها در چند وقت اخیر، موردی بود که پارسال در گناوه و خارگ رخ داد.

-->