پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24317958 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1379648
کد خبر : 345314 تاریخ ثبت : 1399/5/8 20:37 نظرات تایید شده : 1

قربانیان جدید کرونا در بوشهر؛ از نوزاد ۵۶ روزه تا مرد ۹۳ ساله

خلیج فارس: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان گفت: به مردم توصیه می‌شود برای ذبح دام در عید قربان، حدالامکان این کار را از طریق کشتارگاهها انجام دهند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرخلیج فارس: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۹ نفر به فهرست فوتی‌های کرونا افزوده شدند که این افراد در روز‌های گذشته فوت شده‌اند.

به گزارش خلیج فارس؛ دکتر سعید کشمیری بیان کرد: یک نفر از هم‌استانی‌ها یکشنبه، دو نفر دوشنبه، پنج نفر سه‌شنبه و یک نفر نیز ۱۲ تیر فوت شده‌اند که آزمایش کرونای آن‌ها امروز مثبت اعلام شده است.
 
وی افزود: یکی از موارد فوتی نوزاد ۵۶ روزه بود که عفونت خون داشت و بقیه در رده سنی ۳۳ (با سابقه نارسایی کلیه، دیابت و دیالیز) تا ۹۳ سال هستند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و اکنون ۳۱۵ بیمار در این بخش‌ها به سر می‌برند.
 
وی با بیان اینکه اکنون ۱۶۸ بیمار مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند ادامه داد: به در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ نفر از بیماران بستری در بخش‌های کرونایی با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
 
دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۹ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
 
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان درباره ذبح دام در عید قربان با توجه به شیوع بیماری کرونا نیز گفت: به مردم توصیه می‌شود برای ذبح دام در عید قربان، حدالامکان این کار را از طریق کشتارگاهها انجام دهند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
 
وی افزود: قربانی نکردن دام‌های دارای علائم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که هم‌استانی‌ها باید برای ذبح دام در عید قربان رعایت کنند.

کلمات کلیدی خبر : سعید کشمیری کرونا
-->