پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24522513 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1583429
کد خبر : 345268 تاریخ ثبت : 1399/5/8 18:13 نظرات تایید شده : 1

ماجرای عبدالرضا امیر احمدی مجری تلویزیون و پرسپولیس

خلیج فارس:در روز‌های اخیر، شوخی عبدالرضا امیر احمدی مجری در شبکه یک تلویزیون، حاشیه‌های زیادی را در فضای فوتبال ایران به وجود آورده است.

و آنطور که خبر می‌رسد گویا اصرار مجری شبکه یک سیما بر حفظ لحن کنایه آمیزش درباره قهرمانی تیم پرسپولیس در نهایت به کنار گذاشتنش از آنتن منجر شد.

عبدالرضا امیراحمدی که از مجریان با سابقه تلویزیون هم هست، طی روزهای گذشته در برنامه «صبح خیر ایران» از قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس با کنایه سخن گفته و با آوردن عبارت «بابا مسعود» آن را به دخالت وزیر ورزش ربط داده بود. این اتفاق به اعتراض تیم پرسپولیس و تهدید شکایت از صداوسیما منجر شد که در ادامه شبکه یک را به عذرخواهی واداشت.

این مجری که پیشتر با انتشار ویدئویی عذرخواهی خود را اعلام کرده بود، در برنامه روز بعد با انجام یک عذرخواهی که به گفته خودش با اصرار دیگران بوده، باز هم لحنی کنایه آمیز را انتخاب کرد و در نهایت هم از آنتن شبکه یک کنار گذاشته شد.

امیراحمدی در بخشی از صحبت هایش به عنوان عذرخواهی عنوان کرده بود که گویا فوتبال برای ما از نان شب واجب‌تر است؛ چراکه ما در این برنامه درباره موضوعات مختلفی چون گرانی، افزایش قیمت دلار، افزایش قیمت سکه، کاسبان کرونا و مشکلات اقتصادی گفتیم و صدایی از کسی برنیامد، اما وقتی با فوتبال شوخی کردیم ...

او در پایان ضمن عذر خواهی از هواداران تیم پرسپولیس با طعنه گفت: خدا تمام درگذشتگان را بیامرزد، به خصوص گالیله. گالیله دانشمندی بود که می‌گفت زمین گرد است و مردم باور نمی‌کردند.

پس از صحبت‌های کنایه‌آمیز مجری روی آنتن زنده شبکه یک سیما و عذرخواهی‌ طعنه‌آمیزش، غیبت امروز عبدالرضا امیراحمدی در برنامه صبحگاهی شبکه یک تقریبا حدس و گمان ها مبنی بر حذف این مجری را به یقین بدل کرد.

حالا با توییت امروز محسن سوهانی ـ مشاور رسانه‌ای مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک ـ کاملا مشخص شد که این شوخی فوتبالی چقدر برای مدیران صداوسیما جدی بوده و به حذف مجری انجامیده است.

متن توییت سوهانی به شرح زیر است: «با توجه به تکرار یک اشتباه در دو روز متوالی، مجری برنامه صبح بخیر ایران تغییر کرد. رعایت اخلاق حرفه‌ای و احترام به مردم، سر لوحه شبکه یک سیماست.»

داریوش دلیری، تهیه‌کننده برنامه «صبح بخیر ایران» هم با تایید این خبر ذکر جزییات بیشتر را به روابط عمومی شبکه محول کرد.

ماجرای عبدالرضا امیر احمدی مجری تلویزیون و پرسپولیس؛ عبدالرضا امیر احمدی برکنار شد

گالیله پنداری مجری نادم!

در همین حال روزنامه پرسپولیس نیز امروز به موضوع عبدالرضا امیر احمدی پرداخت. 

روزنامه پرسپولیس نوشت: عبدالرضا امیر احمدی باوجود میل باطنی‌اش علاوه بر فیلم عذرخواهی فضای مجازی این بار بازهم در برنامه زنده صبح‌به‌خیر ایران روز گذشته مجبور به عذرخواهی از پرسپولیس با هزار، اما و اگر شد. عذرخواهی که البته از دلش بازهم مفاهیم توهین‌آمیز استخراج می‌شود. او در پایان صحبت‌هایش عنوان می‌کند که خدا گالیله را بیامرزد، همان دانشمندی که گفت زمین گرد است، اما مردم حرف او را خلاف واقع دانستند و خواستار زندانی و مرگش شدند.

این بخش از صحبت‌های امیراحمدی این‌طور استنباط شده که مجری شبکه یک خودش را گالیله می‌داند و پرسپولیسی‌ها را همان مردم نادان که حرف درستش را برنتابیده و به سرزنش کردنش پرداخته‌اند. اتفاقی که البته دست‌مایه بسیاری از کانال‌های هواداری دیگر تیم‌های لیگ برتر هم قرارگرفته و به تمسخر دو طرف از مجری استقلالی گرفته تا هواداران پرسپولیس پرداخته و الفاظ زشت و سخیفی را در توصیف این شیوه از عذرخواهی که بازهم روی آنتن شبکه یک سیما رقم خورد، مطرح می‌کنند.

استناد مخالفان پرسپولیس به محتوای برنامه زنده

به‌نوعی از همان زمانی که مجری برنامه صبح بخیر ایران هشتگ «بابا مسعود» را در اعطای جایزه قلابی! به پرسپولیس و مهندسی لیگ را مطرح کرد، هواداران سپاهان، تراکتور و استقلال به استناد به همین صحبت‌های مطرح‌شده در صداوسیما، آن را دلیلی مستند برای مهندسی لیگ و حمایت از پرسپولیس برای کسب جام عنوان و همان ادعای بی‌اساس شان را تکرار کردند.

در سوی دیگر پرسپولیسی‌ها هم واکنش تندی به این موضوع داشتند و خواستار عذرخواهی رسمی صداوسیما شدند، که این درخواست ساعات پایانی دوشنبه‌شب محقق شد و بیانیه عذرخواهی روابط عمومی شبکه یک سیما در آخرین ساعات روی سایت سازمان صداوسیما منتشر شد و اشتباه خودسرانه مجری عذرخواهی این شبکه را به همراه داشت. اما این پایان ماجرا نبود و در شرایطی که انتظار می‌رفت، امیراحمدی که روز گذشته یک عذرخواهی تلویحی در فضای مجازی داشت و انتظارش این بود که با همان عذرخواهی غیررسمی قائله خاتمه پیدا کند، در برنامه صبح دیروز هم عذرخواهی توجیهی روی آنتن زنده داشته باشد. او با تکرار همان حرف‌ها، ثانیه‌هایی کوتاه از برنامه را به‌اشتباه روز گذشته‌اش اختصاص داد، اما ماجرای دیگری رقم زد و با ادبیاتِ مختص به خودش یک عذرخواهی رسمی را رقم زد که به‌نوعی دنباله همان صحبت‌های پایانی‌اش در ویدئوی فضای مجازی‌اش بود.

امیر احمدی با کنایه و شوخی گفت: «به یک نکته مهم رسیدم آقای توتونچی… بگویید چرا؟»

توتونچی: «چرا؟»

امیراحمدی ادامه داد: «به خاطر اینکه ما در این برنامه در مورد کاسبان کرونا صحبت کردیم؛ در مورد گرانی صحبت کردیم…»

او سپس با تکرار حرف‌های روز گذشته‌اش ادامه داد: «همین دیروز صبح سکه شد ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان؛ هیچ اتفاق و واکنشی نبود. دلار به کانال ۲۴ هزار تومان برگشت، ولی هیچ عکس العملی اتفاق نیفتاد. ما این همه از مشکلات اقتصادی گفتیم، ولی صدایی از کسی بیرون نیامد، ولی یک ذره که به شوخی در مورد فوتبال صحبت کردیم، یکدفعه دیدیم که فوتبال از نان شب واجب‌تر است و باید حواس‌مان به فوتبال باشد.»

البته این تمام حرف‌های مجری جنجالی شبکه اول سیما نبود و او با نقل قول کردن حرف‌های یکی از مسوولان ورزش، بیان کرد: «یکی از مسوولان محترم ورزش چند وقت پیش گفته بود، اینکه چه تیمی ببرد یا ببازد، برای ما زیاد مهم نیست. برای ما این مهم است که عده‌ای به ورزشگاه بروند و انرژی و خشم‌شان تخلیه شود. خوشحالیم دیروز بالاخره ما یک چیزی گفتیم و بخشی از این خشم انباشته الحمدا… تخلیه شد و مقصرش هم من بودم.»

امیراحمدی در ادامه به فیلم گشت ارشاد ۲ اشاره کرد و از حرف‌های حمید فرخ‌نژاد در آن فیلم برای دفاع از خود استفاده کرد و با تغییر لحن و تن صدایش برای اینکه مشابه شخصیت فیلم مورد نظر شود و البته نشان از کلافگی او داشت، گفت: «مقصر تمام این اتفاقات سیاسی، اقتصادی و همه کمبود‌ها من هستم…»

این مجری بعد از صحبت‌های معناداری که انجام داد، بالاخره به بخش عذرخواهی رسید و با عصبانیت و لحنی که با تندی خاصی داشت، عنوان کرد: «از همه عذرخواهی می‌کنم. ببخشید که به هر حال خامی کرده ایم و چیزی گفته‌ایم که موجبات تکدر را فراهم کرد. دوستان هم اصرار داشتند، همین جایی که این شوخی مطرح‌شده است، عذرخواهی هم در همین جا صورت بپذیرد؛ که به‌حمدا… انجام شد.»

چالش دوباره در عذرخواهی

البته این تمام حرف‌های امیراحمدی نبود و او با چند کلمه دیگری که در پایان نطق نزدیک به ۲ دقیقه‌ایش به زبان آورد، نشان داد مجبور به عذرخواهی شده و اظهاراتش را در حد این همه اعتراض و هجمه به خود نمی‌بیند. هر چند که او می‌توانست یک عذرخواهی ساده داشته باشد و گرانی دلار و سکه و دیالوگ‌های فیلم گشت ارشاد ۲ را دستاویز توجیه خود نکند. اما به همین جا بسنده نکرد و صحبت‌هایش را این‌طور خاتمه داد: «خدا همه رفتگان را بیامرزد؛ به خصوص مرحوم گالیله را …»

جمله‌ای که ثابت کرد امیراحمدی نه از سر ادب که به صورت اجباری و براساس شرایط شغلی مجبور به عذرخواهی شده چرا که اقدامش حتی دیگر برنامه‌های صداوسیما در شبکه‌های دیگر را هم تحت تاثیر قرار داده و پرسپولیسی‌ها علاوه بر تحریم دوربین‌های صداوسیما در بازی‌های خانگی و تمرینات‌شان، حضور در برنامه‌های ورزشی صداوسیما را نپذیرفتند؛ و البته به زبان آوردن کلمه گالیله بدان معناست که او درست می‌گفته و بعدا حقانیت صحبت‌هایش بر دیگران ثابت خواهد شد؛ کلمه‌ای که درفضای مجازی با استقبال هواداران استقلال، سپاهان و تراکتور و دلخوری مجدد و ادامه دار هواداران پرسپولیس همراه شد.

داستان پرسپولیس و وزیر ورزش و توهینی که مجری شبکه یک نسبت به آن انجام داده است، به این راحتی قابل‌گذشت نیست، به وقتی‌که حتی امیراحمدی هم از الفاظ مختلف برای به چالش کشیدن هواداران و باشگاه پرسپولیس استفاده می‌کند؛ و به نظر می‌رسد مسوولان صداوسیما هم به مانند گذشته تمایلی به برخورد مناسب با چنین مجریانی ندارند و بازهم شاهد تکرار صحبت‌های عجیب و توهین‌آمیز از سوی آن‌ها نسبت به فوتبال و ورزش کشور هستیم.

همان‌هایی که تریبون صداوسیما را ارثیه پدری می‌دانند و گالیله پندارانه خود را محق به بیان هر اظهارنظر غیر کارشناسی می‌دانند. یا در صفحات مجازی‌شان کلمات توهین‌آمیز را نثار تیم‌های فوتبالی می‌کنند و با شوخی سخیف شان، کل‌کل هواداران فوتبال در ورزش را به اختلافات عمیق تبدیل می‌کنند. البته که چنین اتفاقاتی این بار با واکنش شدید بخش حقوقی باشگاه هم روبه‌رو شده و به شکایت رسمی از ۲ مجری صداوسیما منجر شده است تا شاید برای اولین از حقوق فوتبال ایران و البته محبوب‌ترین و پرافتخارترین باشگاه ایرانی و هوادارانش صیانت شود.

منبع:فرارو

-->