پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23721718 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 785130
کد خبر : 345240 تاریخ ثبت : 1399/5/8 15:04 نظرات تایید شده : 0

فرماندار بوشهر: رعایت ۸۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم

خلیج فارس: فرماندار بوشهر گفت: هرچند رصدها رعایت ۸۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم را نشان می‌دهد اما باید فعالیت کمیته نظارت تشدید شود و بازرسی در سطح اداراتی که مراجعان بیشتری دارند مورد توجه جدی‌تر قرار گیرد.

به گزارش خلیج فارس؛ عباس جمشیدی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان بوشهر گفت: اداراتی که مخاطبان زیادی دارند و با تجمع مراجعان روبرو هستند باید در نوبت دهی روال مشخصی داشته باشند تا فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود و بتوانند مراجعان خود را مدیریت کنند.

وی افزود: اکنون استفاده از ماسک به فرهنگ تبدیل شده‌است و این امیدواری وجود دارد که نتایج مثبت آن در کاهش مبتلایان به کرونا در استان بوشهر در هفته‌های آینده مشاهده شود با این حال از آنجا که افرادی که توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند سلامت دیگران را نیز به خطر می‌اندازند باید دست کم در مواردی که ابزار قانونی آن وجود دارد بر رعایت پروتکل‌ها اهتمام و نظارت جدی داشته باشیم.

فرماندار بوشهر اظهار داشت: با اینکه بوشهر در گروه شهرهای با وضعیت هشدار دسته‌بندی شده‌ اما همچنان آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها در این استان بالا است و اگر چه تا حدی روز به کاهش گذاشته باید بنا را بر قرمز بودن وضعیت بگذاریم.

وی با تاکید بر لزوم  حضور بموقع و موثر ناظران و بازرسان در بخش اصناف و اداره‌ها در شرایط کنونی، بیان کرد: ناظران اصل را بر توجیه و ارشاد می‌گذارند اما در سطح شدیدتر در صورت محرز شدن تخلف اداره یا واحد صنفی برخورد قضایی و انتظامی صورت می‌گیرد.

جمشیدی با بیان اینکه جان و مال مردم در کنار یکدیگر اهمیت دارد و نمی‌توان به مدت طولانی مشاغل را تعطیل کرد گفت: با سرد شدن هوا شرایط تا حد زیادی دشوارتر می‌شود و باید از فرصت باقی‌مانده تا پاییز برای آماده‌سازی شرایط برای مدیریت استفاده شود.

فرماندار بوشهر بر اهمیت برنامه ریزی برای حفظ سلامت روان افراد جامعه تاکید و بیان کرد: در شرایطی که از سویی بیماری و مسائل اقتصادی قشرهای مختلف مردم را تحت فشار گذاشته است و سوی دیگر دشمنان و شبکه‌های خارجی با همه توان سعی در نا امیدی مردم دارند، صدا و سیما، بهزیستی، هلال احمر و جامعه روانشناسان برای سلامت روانی جامعه برنامه‌ریزی و پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

وی بر نقش دستگاه‌های اداری در تسکین آلام مردم تاکید کرد و افزود: در این ارتباط دستگاه‌های اداری باید یار مردم باشند، آنها را تکریم و سعی کنند در شرایطی که مردم به اندازه کافی نگرانی و دغدغه دارند در فضای اداری مانع تراشی صورت نگیرد.

جمشیدی یادآور شد: همچنان با جدیت بر محدودیت برپایی مراسم عروسی و عزا و برگزاری جلسات در سیستم اداری تاکید می‌کنیم و به همین دلیل ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا نیز با حضور نیمی از اعضا برگزار شد.

کلمات کلیدی خبر : عباس جمشیدی
-->