پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24524817 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1585726
کد خبر : 345233 تاریخ ثبت : 1399/5/8 14:57 نظرات تایید شده : 0

هشدار علوم پزشکی بوشهر درباره بانک‌ها و دفاتر پیشخوان

خلیج فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه پس از کادر بهداشت و درمان به عنوان مدافعان سلامت کارکنان بانک‌ها و دفاتر پیشخوان خدمات دولت بیشترین قشر درگیر با ویروس کرونا هستند، باید برای کاهش ازدحام مراجعان این مراکز راهکارهای لازم اندیشیده شود.

به گززارش خلیج فارس به نقل از ایرنا؛ دکتر سعید کشمیری اعلام کرد: هرچند در زمان حاضر با توجه به کنترل‌های صورت گرفته پس از ۲ هفته وضعیت قرمز میزان ابتلا به کرونا و ورودی بیمارستان‌ها در این استان کاهش یافته و ثابت مانده اما نباید تصور کرد که بیماری کرونا تمام و وضعیت مناسب شده‌است زیرا هرگونه سهل انگاری و عادی سازی شرایط شیوع ویروس کووید ۱۹ را فراهم می‌کند.

کاهش تراکم مراجعان بانک‌ها و دفاتر خدمات دولت در بوشهر ضروری است

وی تاکید کرد: مردم باید همچنان به استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در تجمع‌ها از جمله هر گونه جشن و ختم را مورد توجه قرار دهند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: در بین شهرستان‌های این استان بوشهر به دلیل مراوده بیشتر با استان همسایه ( خوزستان) بیشتر درگیر بیماری کرونا شد.

کشمیری با اشاره به روند انجام تست کرونا در آزمایشگاه‌ها گفت: کیت‌های آزمایشگاهی محدود است و کشور در شرایط تحریم قرار دارد برهمین اساس امکان تست‌گیری از همه افراد وجود ندارد، در این زمینه سعی شده با نظارت بر روند انجام تست‌ها و آزمایشگاه‌ها شرایط بهتری فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در باره ساخت واکسن کرونا گفت: ساخت واکسن کاری پیچیده، سخت و بسیار زمان بر است و میانگین زمان ساخت یک واکسن به طور تقریبی هفت سال است چنانچه برای بسیاری از بیماری‌ها از جمله ایدز پس از ۲۰ سال از شناسایی و شیوع این بیماری هنوز دانشمندان نتوانسته‌اند واکسن بسازند.

کشمیری افزود: ما باید بالاترین پیش‌بینی را برای حفظ سلامت مردم انجام دهیم، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت نکردن درتجمع‌ها  تنها دارویی است که در زمان حاضر برای جلوگیری از پیشروی و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در دسترس قراردارد.

وی ادامه داد: با وجود همه مشکلات از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون تلاش شد عزت بیماران حفظ و تکریم شوند و در شرایط سختی قرار نگیرند.

کشمیری تاکید کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون استان در شرایط قرمز و هشدار قرار گرفت اما باز هم بیماری از توان استان بالاتر نرفت ولی این تضمین به شمار نمی‌رود و اگر بیماری از حد توان استان بالاتر برود امکان پاسخگویی نخواهیم داشت.

وی یادآور شد: در زمان حاضر  ۲ بیمارستان صحرایی از سوی سپاه و پدافند غیر عامل استانداری بوشهر در محوطه بیمارستان شهدای خلیج فارس راه‌اندازی شده اما تاکنون از آنها استفاده نشده‌است.

کشمیری تاکید کرد: هرچند با کنترل‌های انجام شده استان در شرایط ثابتی قرار گرفته است اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که این شرایط پایدار بماند و در آینده هم اینگونه باشد چون ممکن است با هر سهل انگاری آمار ابتلا از این بالاتر برود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علاوه بر آزمایشگاه‌هایی که اکنون ارائه خدمات انجام می‌دهند، آزمایشگاه جهاد دانشگاهی نیز در حال راه‌اندازی است که با کارکرد خوب و قیمت بسیار پایین‌تر از بخش خصوصی می‌تواند به مردم خدمات رسانی کند.

کلمات کلیدی خبر : سعید کشمیری
-->