پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24526015 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1586918
کد خبر : 345151 تاریخ ثبت : 1399/5/8 09:42 نظرات تایید شده : 0

دوره مجازی آموزش «نویسندگی و داستان‌نویسی» برگزار می‌شود

خلیج فارس: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر، اولین دوره مجازی آموزش «نویسندگی و داستان نویسی» را در دو سطح مقدماتی و پیشرفته با حضور بیژن کیا، نویسنده و منتقد برگزار می کند.

به گزارش خلیج فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری؛ مدرس کارگاه نویسندگی و داستان نویسی حوزه هنری با اشاره به هدف برگزاری این دوره خاطرنشان کرد: امروزه دنیا در بستری پرتنش، پیچیده و پرشتاب از روابط انسانی، تعامل با محیط طبیعی و تکنولوژیک شکل می گیرد و به همین دلیل انسان معاصر نیاز دارد گاهی به خلوتی خودخواسته و آرامش بخش پناه ببرد و چه خلوتگاهی بهتر از  یافت مجال و کنجی برای خواندن و نوشتن؟


بیژن کیا افزود: بی گمان حضور در کارگاه داستان نویسی فرصتی فراهم می کند تا ضمن ذوق آزمایی ادبی بتوانیم توانائی تولید محتوا و بیان احساسات و اندیشه های خود را افزایش دهیم.

وی یادآور شد: مشارکت در چنین کارگاه هایی شجاعت قلم فرسایی و اندیشه ورزی را دو چندان می کند.

کیا با بیان اینکه فراز های عمده این کارگاه بر شناخت عناصر بنیادین داستان نویسی برقرار است، بیان کرد: ایده پردازی، طرح و پیرنگ، روایت، شخصیت پردازی، فضاسازی و مهارت دیالوگ نویسی از سرفصل های این دوره است.

وی افزود: این دوره ۱۰ جلسه، به مبانی و اصول داستان نویسی اختصاص دارد، به همین دلیل اصلی ترین مخاطبان آن نوقلمان و نویسندگانی هستند که می خواهند داستان نویسی را اصولی و مبنایی بیاموزند.

کیا با بیان اینکه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر در سال گذشته نیز دوره نویسندگی و داستان نویسی را برگزار کرده است، تاکید کرد: در جلسه اول از هنرجویان تعیین سطح گرفته می شود و برای نویسندگانی که با مباحث اولیه آشنایی دارند، مباحث تکمیلی و نقد و بررسی آثارشان ارائه خواهد شد.

دوره مجازی آموزش «نویسندگی و داستان نویسی» از روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۹، به مدت ۱۰ جلسه برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ثبت نام ۱۴ مرداد ماه ۹۹ است.

علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند از طریق شماره ۰۷۷۳۳۳۲۹۰۵۱ و یا شماره ۰۹۱۷۱۷۳۱۹۴۱ و همچنین از طریق صفحه رسمی اینستاگرام حوزه هنری به آدرس artbushehr اقدام کنند.

-->