پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24522660 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1583575
کد خبر : 345011 تاریخ ثبت : 1399/5/7 14:05 نظرات تایید شده : 0

لکه‌های نفتی گناوه به ساحل دیلم رسید

لکه‌های نفتی گناوه به ساحل بندر دیلم رسیدخلیج فارس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیلم گفت: بخشی از ساحل این شهرستان به لکه‌های نفتی آلوده شده است.

به گزارش خلیج فارس؛ عبدالرسول خالق پناه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس بازرسی‌های انجام شده، لکه‌های نفتی که روزهای گذشته در ساحل شهرستان گناوه دیده شده بود اکنون گسترش یافته و بر اثر مد دریا به خشکی به این منطقه رسیده و بصورت تخمیر شده روی حاشیه سواحل چسبیده‌ است.

وی گفت: منشا این آلودگی مشخص نیست اما بر اساس گمانه زنی‌های اولیه احتمال دارد نشتی از سکوهای نفتی واقع در خلیج فارس باشد.

رئیس حفاظت محیط زیست دیلم اظهارداشت: در این ارتابط پایش و بررسی برای شناسایی دقیق دامنه آلودگی و  منبع آلوده کننده در آب‌های ساحلی استحفاظی این شهرستان در دست اقدام است.

وی بیان کرد:  این اداره از لکه‌های نفتی نمونه‌برداری انجام داده که به مرکز استان بوشهر ارسال خواهد شد.

بخش وسیعی از ساحل بندرگناوه از ابتدای هفته جاری به موادنفتی آلوده شد که محیط زیست و اکیپ اعزامی کارشناسان گروه مبارزه با آلودگی محیط زیست دریایی اداره ایمنی و حفاظت اداره کل بندرودریانوردی استان بوشهر درحال پایش محدوده و نوع آلودگی لکه‌های نفتی ایجادشده هستند.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر واقع شده و ساحل آن از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور است.

کلمات کلیدی خبر : آلودگی نفتی دیلم
-->