پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24317601 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1379292
کد خبر : 344534 تاریخ ثبت : 1399/5/5 12:55 نظرات تایید شده : 0

استاندار: محدودیت های کرونایی در بوشهر تمدید شد

محدودیت های کرونایی در استان بوشهر تمدید شدخلیج فارس: استاندار بوشهرگفت:باتوجه به شرایط استان درمورد شیوع کووید ۱۹، محدودیت‌های کرونایی دراستان این هفته هم تمدید می‌شود.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا؛ عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: با تلاش‌ها و همکاری‌های مردم، از هفته گذشته استان روند ثابتی در ابتلا به بیماری کرونا دارد اما  این وضعیت شکننده است و اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود باز هم شاهد افزایش موارد ابتلا خواهیم بود.

وی یادآورشد: بزرگ‌ترین تاثیر و نقش برای کنترل شیوع کرونا در اختیار مردم است که می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی نقش مهم خود برای مقابله با کرونا را ایفا کنند.

گراوند با بیان اینکه استان بوشهر روزهای سختی را برای مقابله با کرونا سپری کرده و عزیزان زیادی را از دست داده‌ است، افزود: تنها وسیله و داروی بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک است و با این روش می‌توان کرونا را مدیریت کرد و از وضعیت قرمز خارج شد.

وی با قدردانی از تیم‌های نظارت و بازرسی در استان تاکید کرد: دستگاه‌های تخصصی به وظیفه ذاتی خود برای نظارت بر اماکن و اصناف عمل کنند چرا که هر گونه کوتاهی و سهل انگاری در این زمینه هزینه زیادی برای جامعه دارد، لذا چشم پوشی برای برخورد با موارد تخلف جایز نیست.

وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر پروتکل های بهداشتی بر دائمی شدن این کمیته و برگزاری منظم جلسات هفتگی آن تاکید کرد.

استاندار بوشهر خطاب به فرمانداران استان گفت: اگر بانکها، دستگاه‌های اجرایی، مراکز پیشخوان خدمات دولتی و سایر مراکز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب شوند و عواقب رعایت نکردن دستورالعمل‌ها با مسئولان دستگاه‌های اجرایی است، چرا که سلامت و آرامش مردم برای ما در اولویت است.

گراوند در مورد فعالیت میدان‌های میوه و تره بار و بازار ماهی فروشان گفت: اگر صاحبان مشاغل در میدان‌های میوه و تره بار  و بازارماهی فروشان در استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند فرمانداران موظف هستند با همکاری دستگاه قضایی نسبت به پلمب این اصناف اقدام کنند.

وی در مورد برگزاری آیین‌های ویژه ماه محرم در استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط و ویژگی‌های آئین‌های محرم در بوشهر که در محیط های سربسته انجام می‌شود یک کارگروه با مسئولیت معاون سیاسی استاندار و حضور اداره‌های اوقاف، تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و راهکارهای لازم برای شیوه برگزاری این آئین‌ها بررسی و پیشنهاد شود.

استاندار افزود:سلامت جامعه امری واجب است  و باتوجه به شرایط و وضعیت استان در مورد شیوع کرونا برنامه‌های مربوط به دعای عرفه باید با استفاده از فضای مجازی برگزار شود.

کلمات کلیدی خبر : عبدالکریم گراوند کرونا
-->