پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21428462 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19793107
کد خبر : 338963 تاریخ ثبت : 1399/4/9 14:05 نظرات تایید شده : 0

مدیرکل گمرک: اجازه تخطی از قوانین نمی‌دهیم

خلیج فارس: مدیرکل گمرکات استان بوشهربا تاکید بر حمایت از فعالان اقتصادی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان گفت: اجازه تخطی از قوانین و مقررات را در گمرکات استان بوشهر به هیچکس داده نمی‌شود.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم؛ بهروز قره‌بیگی در  نشست با رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تبریک هفته قوه قضاییه  و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله دکتر شهید بهشتیو با تاکید برنقش مهم قوه قضاییه در اجرای عدالت اجتماعی اظهارداشت: گسترش عدالت و احقاق حقوق فردی و اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار و برقراری نظم و تأمین آسایش و آرامش در جامعه بدون وجود دستگاه قضا امکان پذیر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تاثیرات شیوع بیماری کرونا در جهان بر مبادلات تجاری بسیاری از کشورها از جمله کشورمان تاثیرگذار بوده است گفت: با وجود کاهش مراودات تجاری میان کشورها اما هیچ توقفی در بخش صادرات گمرکات استان بوشهر صورت نگرفته و طبق روال قبل در حال انجام می‌باشد.

قره‌بیگی سیاست کلان گمرک را حمایت از تولید در راستای تقویت صادرات عنوان و تصریح کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار "جهش تولید" ، گمرک ایران سعی  کرده با اختصاص تسهیلات گوناگون از فعالان تولیدی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان حمایت کند.

ناظر گمرکات استان بوشهر افزود: در همین راستا این ستاد  در راستای حمایت از تولید و ورود کالاهای اساسی به استان مجوز ایجاد 2 انبار اختصاصی در بوشهر و دیر را صادر کرده است.

وی با تاکید بر جلوگیری از تخلفات گمرکی و اجرای اقتصاد و تجارت سالم خاطر نشان کرد: هم اکنون تمامی مقررات حوزه تجارت با اخذ مجوزهای لازم در گمرکات استان بوشهر در حال انجام است و اجازه تخطی از قوانین و مقررات را در گمرک به هیچکس داده نمی‌شود.

اقتصاد و تجارت دریایی از ظرفیت مهم استان بوشهر است

رئیس کل دادگستری استان بوشهر نیز جایگاه این استان در عرصه اقتصاد، تجارت و تولید مهم دانست و گفت: استان بوشهر از وضعیت بسیار خاصی برخوردار است و طول ساحلی این استان نشان از ظرفیت بالای این استان در عرصه اقتصاد و تجارت دریایی دارد.

 علی جمادی، دریا را یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تجاری استان بوشهر دانست و افزود: دریا ظرفیت بالقوه‌ای در استان بوشهر است که می‌توان از این نعمت خدادادی در زمینه اشتغال، کارآفرینی و رونق تولید بهره بیشتری برد.

وی با تاکید بر توسعه استان با استفاده از ظرفیت‌های موجود بیان کرد: گمرک و تجارت نیز در کنار استقرار تاسیسات عظیم پارس جنوبی و شرکتهای پتروشیمی می‌تواند در رشد و توسعه استان بوشهر نقش به‌سزایی داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تلاش ناظر گمرکات این استان برای رعایت قوانین را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: تلاش ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر در  سالم سازی و نظارتی بر مجموعه خود، نقطه قوتی است که در گمرکات استان قابل مشاهده می‌باشد.

کلمات کلیدی خبر : گمرک
-->