پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21425194 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19789845
کد خبر : 338960 تاریخ ثبت : 1399/4/9 13:01 نظرات تایید شده : 0

فرماندار گناوه: ادارات ملزم به همکاری در ثبت وقایع حیاتی هستند

خلیج فارس: فرماندار گناوه گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برابر قانون مکلف و ملزم به همکاری برای ثبت وقایع حیاتی با اداره ثبت احوال هستند.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا؛ غلامرضا مهرجو در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان افزود: نشست و مصوبه های شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی مهم بوده و  به موقع باید عملیاتی شود.

فرماندارگناوه: دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری در ثبت وقایع حیاتی هستند

وی گفت: ثبت دقیق آمار وقایع حیاتی  ازدواج، فوت، طلاق و موالید در همه تصمیم‌گیری‌های کلان کمک می‌کند و برای برنامه ریزی‌های آینده موثر است.

مهرجو اظهار داشت: بخشداران گناوه و ریگ جهت ثبت وقایع حیاتی در روستاها با دهیاران نشست برگزار و آنان را مکلف به همکاری کنند.

فرماندار گناوه گفت: چندین وظیفه به دهیاران واگذار شده که یکی از اصلی‌ترین آنان همکاری در ارایه آمار ثبت وقایع حیاتی در روستاها است.

وی بیان کرد: در نشست بعدی شورا، گزارش و تحلیل‌های آماری از وقایع حیاتی توسط اداره ثبت احوال ارایه شود.

فرماندار گناوه با اشاره به شیوع بالای بیماری کرونا در این شهرستان گفت: همانگونه که مردم این منطقه در همه عرصه ها از جمله در مقابله با  شیوع ویروس کرونا در روزهای اولیه بصورت جهادی همراه و کنار مسئولان بودند در این شرایط نیاز بیشتری به تعامل و مشارکت آنان در قطع زنجیره این ویروس داریم.

وی افزود: اگرچه بلحاظ شرایط اقتصادی یک سری محدودیت در فضای کسب و کار برداشته شده‌است اما نباید آن را به معنای عادی شدن تلقی کنیم و  خطر کرونا کماکان وجود دارد.

مهرجو اظهارداشت: باتوجه به اینکه تعدادی از کادر بهداشتی درمانی، مدیران و کارمندان به کرونا در کنار دیگر اقشار به کرونا مبتلا شدند، ضرورت دارد که همه مردم برای خلل وارد نشدن به خدمات و حفظ سلامتی خود پروتکل‌های بهداشتی را دقیق رعایت کنند.

فرماندار گناوه گفت: زمانی تمهیدات و اعمال محدودیت‌ها در مقابله با شیوع کرونا کارساز است که مردم  همراهی کنند و در این زمینه انتظار داریم که به رعایت فاصله‌گذاری و بویژه استفاده از ماسک بجد اهتمام ورزند.

رئیس اداره ثبت احوال گناوه گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ و برآورد انجام شده تا پایان اردیبهشت ماه امسال جمعیت شهرستان به  ۱۰۴ هزار و ۷۲۸ نفر رسیده‌است.

سهراب تمیمی افزود: در ۲ ماه ابتدایی امسال ۲۱۶ واقعه ولادت در این اداره به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۴۸ واقعه بوده ۱۳ درصد کاهش یافته‌است.

وی اظهارداشت: طبق اطلاعات ثبت شده از مجموع موالید ۲ ماه امسال  ۱۰۹ واقعه دختر و  ۱۰۷ مورد پسر است.

تمیمی گفت: از مجموع ۷۷ واقعه وفات ثبت شده در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال ۸۶ درصد در شهر و مابقی روستا رخ داده‌‍است.

رئیس اداره ثبت احوال گناوه بیان کرد: آمار واجدین شرایط کارت ملی این شهرستان ۷۳ هزار و ۹۷۱ نفر هستند که تاکنون ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر ثبت نام یا کارت خود را دریافت کردند.

وی یادآورشد: درصد تحقق در فرایند صدور و تحویل کارت ملی تاکنون ۹۵.۳۵ درصد است و  ۶۰ هزار و ۴۲۳ فقره صادر شده‌است.

کلمات کلیدی خبر : گناوه
-->