پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21484126 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19848705
کد خبر : 338890 تاریخ ثبت : 1399/4/9 09:19 نظرات تایید شده : 0

نتایج خوب واکسن کرونای چینی در مرحله آزمایش بالینی

خلیج فارس: یک شرکت چینی از آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا در مراحل آزمایش بالینی آن خبر داد.

به گزارش خلیج فارس؛ شرکت CNBG چین امروز (یکشنبه) اعلام کرد که نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونای این شرکت حاکی از ایمن و موثر بودن آن است. واکسن این شرکت دومین کاندید معرفی به بازار‌های بین المللی است که درحال حاضر در مرحله آزمایش بالینی قرار دارد.

تزریق‌های آزمایشی واکسن شرکت CNBG سطح بالایی از آنتی بادی در تمام شرکت کنندگان در فاز‌های یک و دو نشان داد.

محققان و شرکت‌های چینی درحال آزمایش شش واکسن احتمالی درمان ویروس کرونا در مرحله بالینی هستند و بیش از ده‌ها واکسن در سراسر دنیا در مراحل آزمایشی برای درمان ویروسی قرار دارند که تا کنون منجر به مرگ بیش از ۴۷۰ هزار نفر شده است.

با وجود آزمایشات گسترده هیچ یک از این واکسن‌ها تا کنون موفق به عبور از مرحله سوم آزمایشات بالینی، مرحله‌ای حساس و ضروری برای ورود به بازار مصرف نشده اند.

اخیرا سومیا سوامیناتان دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: دست کم ۲۰۰ نوع واکسن کووید-۱۹ در مرحله اکتشاف قرار دارد که حدود ۱۰ نوع وارد مرحله آزمایش روی انسان شده و سه نوع از آن شامل واکسن چین به زودی وارد فاز سوم آزمایش بالینی می‌شود.

پیش از این ریک اسکات، سناتور آمریکایی در مصاحبه‌ای به تلویزیون بی بی سی گفت: ما باید به این واکسن دست یابیم، اما متأسفانه مدارکی در اختیار داریم که چین در تلاش است در کار ما کارشکنی یا این روند را کُند کند.

وی افزود: چین نمی‌خواهد ما اول این واکسن را بسازیم. آن‌ها تصمیم گرفته اند دشمن آمریکایی‌ها و دموکراسی در سراسر جهان باشند.
منبع: تسنیم

کلمات کلیدی خبر : واکسن کرونا چین آزمایش بالینی
-->