پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21471680 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19836277
کد خبر : 338880 تاریخ ثبت : 1399/4/9 09:16 نظرات تایید شده : 0

سینماهای بوشهر بسته می‌ماند

سینماهای بوشهر بسته می‌ماندخلیج فارس: معاون سینمایی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در این استان سالن‌های سینما تا اطلاع ثانوی بازگشایی نخواهد شد.

به گزارش خلیج فارس؛ محمد حسین زندویان در گفت‌گو با ایرنا گفت: براساس دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اکران فیلم در سینماه‌های کشور از یکم تیر ماه از سرگرفته شد اما با توجه به وضعیت قرمز بوشهر در زمینه شیوع کرونا با هماهنگی ستاد استانی مقابله با این بیماری تصمیم گرفته شد سینماهای استان تا خارج شدن استان از وضعیت قرمز و هشدار همچنان تعطیل باشند.

وی افزود: استان بوشهر ۱۰ سینما با ظرفیت سه هزار و ۵۰۴ صندلی دارد که تا پیش از شیوع کرونا هشت سینما با ظرفیت ۹۹۰ صندلی در شهرهای برازجان، بوشهر، جم و خارگ فعال بود.

معاون سینمایی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: سال گذشته در سینماهای استان بوشهر ۷۷ فیلم اکران شد و این میزان بسته به فیلم‌های تولید شده در هر سال متغیر است.

زندویان عنوان کرد: میزان فروش بلیت در سینماهای استان بوشهر در سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود و پرفروش‌ترین فیلم‌ها به ترتیب تگزاس ۲ با ۲۱ هزار نفر بیننده، مطرب ۱۵ هزار نفر و متری شش و نیم ۱۲ هزار ۵۰۰ تماشاچی و پس از آن فیلم‌های شبی که ماه کامل شد و رحمان ۱۴۰۰ بود.

وی گفت: در جلسات آینده ستاد استانی مقابله با کرونا درباره ادامه فعالیت سینما، تئاتر و اماکن فرهنگی استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

کلمات کلیدی خبر : سینما محمد حسین زندویان
-->