پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21484645 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19849223
کد خبر : 338862 تاریخ ثبت : 1399/4/9 09:05 نظرات تایید شده : 0

وقتی بی‌توجهی برخی افراد به موارد بهداشتی، رشته‌ها را پنبه می‌کند

خلیج فارس: معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر می‌گوید: بی‌توجهی برخی افراد به رعایت نکات بهداشتی، باعث می‌شود تلاش دیگران برای پیشگیری از انتشار کرونا بی‌اثر شود.

به گزارش خلیج فارس؛ محمد مهدی خواجه‌ئیان بیان می‌کند: با تمام توصیه‌هایی که مرتب گفته می‌شود، اما به نظر می‌رسد در فاصله‌گذاری اجتماعی چندان موفق نبودیم، زیرا می‌بینیم که مردم همچنان مهمانی برگزار می‌کنند وهنوز مراسم عزا و عروسی به روش سنتی در استان برگزار می‌شود.

او می‌گوید: چنین بی‌توجهی‌ها باعث می‌شود رشته‌های تلاش مراکز بهداشت ودرمان، سایر اداره‌ها و حتی کوشش دیگر مردم که نکات بهداشتی را به دقت رعایت می‌کنند، پنبه شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر با اشاره به گرمای هوا و اجبار مردم به جمع شدن در مکان‌های خنک، ادامه می‌دهد: در استان‌های جنوبی مانند بوشهر با توجه به گرمای هوا همه مجبوریم از خنک کننده استفاده کنیم که این موضوع مشکلاتی را به همراه داشته است.

خواجه‌ئیان می‌گوید: از یک سو گرما باعث می‌شود افراد در جایی که خنک است جمع شوند که این اجتماع باعث می‌شود خطر انتشار ویروس بالا رود و همان طور که می‌بینیم اکنون در استان‌های گرمسیری، کرونا شایع شده است؛ و از سوی دیگر خنک کننده‌ها با چرخش هوا در محیط بسته می‌توانند مشکل ایجاد کنند و اگر ویروس وجود داشته باشد، آن را انتشار دهند.

کارشناسان بهداشتی توصیه می‌کنند، برای پیشگیری از پراکنده شدن ویروس، دمای وسایل خنک کننده را در منزل، محل کار یا خودرو پایین نیاورید، چندین بار در روز در و  پنجره‌ها را باز کنید و در ساعت‌هایی که کمتر نیاز است وسایل خنک کننده روشن باشند، آنها را خاموش کنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

-->