پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21485497 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19850074
کد خبر : 338839 تاریخ ثبت : 1399/4/8 22:00 نظرات تایید شده : 0

خطر بالای ابتلا به کرونا در استخرها

خلیج فارس:دکتر حسین کریم با بیان اینکه متاسفانه در کشور و استان البرز با روند صعودی ابتلا به کرونا رو به رو هستیم گفت: مردم مانند روزهای اول شیوع کرونا در کشور این بیماری را جدی نمی گیرند و خیلی موارد پیشگیری از این بیماری را رعایت نمی کنند و همین عادی سازی روال زندگی باعث شد در زمانی که همه فکر می کردیم کرونا را شکست داده ایم مجددا حمله خود را آغاز کند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از روز پلاس؛وی با بیان اینکه هر محل تجمع و ازدحام می تواند عاملی برای انتشار این ویروس باشد خاطر نشان کرد: مردم باید به رعایت سه اصل مهم یعنی استفاده از ماسک ، شستشوی مرتب دست و رعایت فاصله یک تا دو متری از دیگران دقت جدی داشته باشند.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم باید در کنار وضعیت اقتصادی و کسب و کار در دوران کرونا مورد توجه قرار بگیرد افزود: حفظ سلامتی و وضعیت اقتصادی هر دو مهم هستند که ستاد ملی کرونا و ستاد استانی تلاش می کنند با تصمیم گیری درست از آسیب های این دو حوزه جلوگیری کنند .

دکتر کریم با اشاره به اینکه رطوبت هوا باعث می شود سرعت و انتقال ویروس بیشتر شود خاطر نشان کرد: استخرها و فضاهای مرطوب خطر ابتلا را افزایش می دهند.

رئیس دانشگاه در پایان به فرهنگ تغییر سبک زندگی در دوران کرونا تاکید کرد و افزود : به طور مثال خیلی از شهروندان می توانند به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی که نمی توان از دیگر افراد فاصله ایمن را داشت از دوچرخه و یا پیاده روی که برای سلامتی فرد هم موثراست استفاده کنند.

کلمات کلیدی خبر : کرونا استخرها
-->