پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21471520 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19836117
کد خبر : 338798 تاریخ ثبت : 1399/4/8 17:35 نظرات تایید شده : 1

وعده سازمان صمت: قیمت مرغ و تخم مرغ در استان کاهش می‌یابد

قیمت مرغ و تخم مرغ در استان بوشهر کاهش می‌یابدمعاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش نظارت بر مرغ‌داری‌های بوشهر خبر داد و گفت: قیمت مرغ به نرخ مصوب می‌رسد.

به گزارش خلیج فارس؛ رضا جمالی صبح یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان دشتی اظهار داشت: در راستای سازماندهی قیمت مرغ در سطح بازار بوشهر تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در ماه‌های ابتدایی امسال کمتر از ۱۰ هزار تومان بوده است ادامه داد: دلیل اصلی این قیمت بحث کرونا و حجم بالای جوجه ریزی و کاهش مصرف بوده است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: بعد از فروردین ماه بخشی از مرغ داران توان جوجه ریزی نداشتند که در همین خصوص حدود ۲۴ میلیارد ریال مرغداران در زمینه جوجه ریزی متضرر شدند.

جمالی کاهش تولید، افزایش قیمت نهاده‌ها و مصرف سه عامل افزایش قیمت مرغ در سطح استان عنوان کرد و گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۵ هزار تومان و مرغ زنده ۱۰ هزار تومان است که تا روزهای آینده نرخ مرغ در سطح استان به قیمت نرخ مصوب نزدیک خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت کنونی تخم مرغ واقعی نیست، ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا وضعیت کرونا و وضعیت استان و فراگیری این بیماری، نظارت بر واحدهای صنفی جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شده و با کسانی که این پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد می‌شود.

کلمات کلیدی خبر : رضا جمالی مرغ
-->