پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21468809 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19833406
کد خبر : 338797 تاریخ ثبت : 1399/4/8 17:30 نظرات تایید شده : 1

۹۰ درصد درخواست‌ها از کمیته امداد بوشهر الکترونیکی پاسخ داده شد

۹۰ درصد درخواست‌ها از کمیته امداد بوشهر الکترونیکی پاسخ داده شدخلیج فارس: مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در ایام شیوع کرونا، چهار هزار پاسخ مردمی توسط این کمیته ارائه شد که بیش از سه هزار و ۵۰۰ مورد آن به صورت الکترونیک بوده است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از مهر؛ احمد لطفی اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور ارائه پاسخ سریع به درخواست‌های مردم از کمیته امداد استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: همزمان با شیوع کرونا در کشور و استان تاکنون به بیش از چهار هزار درخواست مردمی پاسخ داده شد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۲۰ درخواست به صورت الکترونیک بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تلاش صورت گرفته برای کاهش مراودات حضوری خاطرنشان کرد: تلاش شده تا از ارتباطات حضوری در محل کار و مراجعه مددکاران به منزل مددجویان پرهیز شود.

وی از تقویت زیر ساخت‌های ارتباط تلفنی، نرم افزاری و سامانه‌های مرتبط خبر داد و بیان کرد: هم‌اکنون ۲۶ نوع خدمت از طریق درگاه‌های الکترونیکی امداد قابل ثبت است.

لطفی گفت: از مهمترین خدمات ارائه شده می‌توان به مسکن، ازدواج، بهداشت و درمان، بیمه، فرهنگی، اشتغال و خودکفایی، معیشتی، وام، خدمات مشاوره، تحصیلی و آموزشی، انشعابات آب و برق و گاز، خدمات نظام وظیفه، کمک هزینه امور رفاهی و تسهیلات مهاجرت به روستا اشاره کرد.

کلمات کلیدی خبر : احمد لطفی کمیته امداد
-->