پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21469845 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19834442
کد خبر : 338778 تاریخ ثبت : 1399/4/8 15:03 نظرات تایید شده : 0
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد؛

نرخ سود بین بانکی افزایش یافت

خلیج فارس: رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین یادداشت اینستاگرامی خود در خصوص مدبریت نقدینگی به نکته مهم اشاره کرد.

 

گواهی سپرده یورویی با سود مشخص در راه است/ نرخ سود بین بانکی افزایش یافت

به گزارش خلیج فارس به نقل از تابناک اقتصادی؛ دکتر عبدالناصر همتی با اشاره به هدف گذاری تورم در سطح 22 درصد اظهار داشت: به منظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف ۲۲ درصدی بانک مرکزی به زودی گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ارائه خواهد داد.

متن کامل یادداشت رئیس کل بانک مرکزی به شرح زیر است:

۱- در راستای چارچوب فعلی سیاستگذاری پولی و اجرای عملیات بازار باز و به منظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف ۲۲ درصدی بانک مرکزی به زودی گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ارائه خواهد داد بر این مبنا قرار است بانک مرکزی در قالب گواهی یورویی با سود مشخص و با فروش به نرخ بازار، نسبت به جمع آوری ریال اقدام نماید.
 
در این طرح بانک مرکزی با تکیه بر ذخایر کافی اسکناس یورویی خود متعهد می شود عین مبلغ را در زمان سررسید به یورو پرداخت نماید.
 
۲- اقدام پیشین بانک مرکزی برای کمک به ثبات بیشتر در بازارهای دارایی یعنی افزایش نرخ سود سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی از ۱۰ درصد به ۱۲ درصد که از روز گذشته اجرایی شد موجب تعدیل سریع نرخ سود بین بانکی شده و از ۱۰.۵ درصد به ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.
 
بانک مرکزی اقدامات ثبات بخش خود در بازارهای مالی را تداوم خواهد داد ضمن اینکه چارچوب فعلی سیاست پولی این اجازه را میدهد که در زمان مقتضی و تا جایی که نیاز باشد سیاست گذار از ابزار پولی خود به منظور ثبات مالی و رسیدن به هدف تورمی استفاده نماید.

گواهی سپرده یورویی با سود مشخص در راه است/ نرخ سود بین بانکی افزایش یافت

 

-->