پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21423665 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19788316
کد خبر : 338743 تاریخ ثبت : 1399/4/8 13:09 نظرات تایید شده : 0

انشعاب آب باغ‌ویلاها بدون اغماض قطع شود

خلیج فارس: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: قطع انشعابات آب خانه باغ‌های تنگستان بدون اغماض قطع شود تا بتوان بخشی از آب اهالی روستاهای تنگستان تامین کرد.

 

به گزارش خلیج فارس به نقل از فارس؛ غلامحسین کرمی صبح امروز با بیان اینکه این شهرستان‌ها در وضعیت نامطلوب بی‌آبی قرار دارند، اظهار داشت: برخی روستاهای تنگستان 2 ماه یک ساعت آب ندارند که مجبور به خرید آب از طریق تانکرهای آبرسانی هستند.

انشعاب آب باغ‌ویلاها بدون اغماض قطع شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مردم روستاهای بخش ساحلی تنگستان آب خروجی کولرهای گازی برای رفع مشکلات خود جمع آوری می‌کنند افزود: بندر رستمی در تنگستان در وضعیت نامساعد بحران کم‌آبی قرار دارد که باید برای حل مشکل آب روستاهای تنگستان طرح‌های کوتاه‌مدت اجرایی شود.

وی با تاکید بر افزایش میزان آبدهی از خط آبرسانی محرم به روستاهای تنگستان گفت: با توجه به وضعیت نامطلوب آبرسانی روستاهای تنگستان تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی روستاهای تنگستان امری مهم و ضروری است.

کرمی خدمات شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و شهرستان تنگستان را ستودنی دانست و بیان کرد: هرچند دغدغه مسؤولان شرکت آب و فاضلاب حل مشکلات آبرسانی روستاها است ولی دست مسئولان خالی است که نیاز به کمک رسانی دارند.

انشعابات آب خانه باغ‌های تنگستان بدون اغماض قطع شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس وضعیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی تنگستان، بادوله،  کبگان و روستاهای انتهای خط آبرسانی دشتی را نامناسب دانست و تاکید کرد: قطع انشعابات آب خانه باغ‌های تنگستان بدون اغماض قطع شود تا بتوان بخشی از آب اهالی روستاهای تنگستان تامین کرد.

فرماندار تنگستان هم از تلاش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در حل مشکلات آبرسانی روستاهای تنگستان قدردانی کرد و افزود: هر چند بخشی از مشکلات آبرسانی روستاها برطرف شده ولی نیاز به تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی است.

عبدالحسن رفیعی‌پور از قطع انشعابات خانه باغ‌ها در تنگستان خبر داد و بیان کرد: برای حل مشکلات آبرسانی 2 حلقه چاه آب در اهرم حفر، تجهیز و وارد مدار شده است.

55 میلیارد ریال به طرح‌های آبرسانی تنگستان اختصاص یافت

وی، با بیان اینکه امسال بیشترین اعتبارات عمرانی تنگستان به حوزه تامین آب اختصاص یافته است گفت: 55 میلیارد ریال به طرح‌های آبرسانی تنگستان اختصاص یافته که 16 درصد کل اعتبارات عمرانی تنگستان است.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه این اعتبارات به کاهش هدررفت آب، بازسازی شبکه آبرسانی و ترمیم خط انتقال اختصاص یافته است افزود: هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی بسیار بالا است که ترمیم این مهم می‌تواند در حل بخشی از مشکلات موثر باشد.

رفیعی‌پور از ساخت مخزن ذخیره آب در دلوار تنگستان خبر داد و بیان کرد: برای این مهم امسال 20 میلیارد ریال مصوب شده و با تکمیل آن در بهبود وضعیت توزیع آب موثر است.

وی، خواستار اجرای خط انتقال آب از عالیشهر به بنه گز شد و گفت: اکنون مخزن یک‌هزار متر مکعبی بنه‌گز در دست ساخت است.

فرماندار تنگستان خواستار تعیین تکلیف پروژه آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار شد و خاطر نشان کرد: با تکمیل این پروژه و اجرای آب شیرین‌کن 5 هزار مترمکعبی بندر رستمی مشکل آب روستاهای تنگستان برای همیشه برطرف می‌شود.

رفیعی‌پور افزود: مردم شهر و روستاهای بخش ساحلی دلوار حداقل 15 سال است با مشکل کم آبی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

اجرای  10 مجتمع آبرسانی روستایی  در قالب اعتبارات ملی در استان بوشهر

نماینده مجری طرح مجتمع‌های آبرسانی روستایی کشور هم توجه به مجتمع‌های ابرسانی روستایی را در اولویت  برنامه‌ها دانست و بیان کرد: در استان بوشهر 10 مجتمع آبرسانی در قالب اعتبارات ملی اجرایی شد که 4 مجتمع آن در حال تکمیل است.

علی کرم‌پور با بیان اینکه 80 درصد این مجتمع‌ها در دشتی و تنگستان قرار دارد تصریح کرد: تکمیل این مجتمع‌ها در اولویت قرار دارد ولی برای نوسازی شبکه آبرسانی 44 روستای تنگستان و دشتی به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی، از بهبودی وضعیت آبرسانی روستاهای تنگستان نسبت به گذشته خبر داد و افزود: از محل صندوق توسعه ملی 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های آبرسانی  مصوب شده که سهمیه استان بوشهر 2 درصد از این اعتبار است.

شرایط آبرسانی به روستاهای تنگستان باید بهبود یابد

مدیرنظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با قدردانی از تلاش همکاران در شرکت آبفای استان بوشهر خاطرنشان کرد: هر چند اقداماتی در طرح‌های آبرسانی روستاهای بخش ساحلی انجام شده ولی باید شرایط مطلوب‌تر شود.

سید علی‌رضا طباطبایی با تاکید بر تسریع طرح‌های آبرسانی گفت: باید طرح‌های بلند مدت از جمله اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن و مجتمع‌های آبرسانی روستایی تسریع و تکمیل شود.

وی،  تکمیل آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار و6 مجتمع آبرسانی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: آب شیرین‌کن 600 متر مکعبی لاور ساحلی تا 2 ماه دیگر وارد مدار تولید می‌شود که نقش مهمی در بهبود آبرسانی روستاها دارد.

مدیر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از ابلاغ اعتبارات خرید تضمینی آب برای کاهش هدررفت آب خبر داد و بیان کرد:  اعتبارات خرید تضمینی آب در استان بوشهر به کاهش هدررفت آب اختصاص یافته است.

طباطبایی با تاکید بر همکاری مشترکان آب در گذر از شرایط سخت در تابستان گفت: مصرف بهینه آب باید در دستور کار همه مشترکان قرار بگیرد.

عبالحمید حمزه‌پور از قطع انشعابات آب خانه باغ‌های تنگستان خبر داد و افزود: تاکنون  افزون بر 400 انشعاب آب خانه باغ‌ها در تنگستان قطع شده که بر ظرفیت آب روستاهای تنگستان افزوده است.

وی با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن  خاطر نشان کرد: پروژه آب شیرین‌کن 7500 متر مکعبی بخش ساحلی دلوار تعیین تکلیف و در اجرای آن تسریع می‌شود.

کلمات کلیدی خبر : باغ‌ویلا
-->