پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21635687 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20000097
کد خبر : 338340 تاریخ ثبت : 1399/4/6 21:51 نظرات تایید شده : 3

امام جمعه بوشهر: چرا مسئولان درباره گرانی‎ها کاری نمی‌کنند؟

خلیج فارس: امام جمعه بوشهر با انتقاد از گرانی کالاها در فضای ملی و استانی گفت: متاسفانه مدت‌هاست که شاهد گرانی‌های کاذب و افسار گسیخته در فضای ملی و استانی هستیم.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشستی ضمن تبریک دهه کرامت  و میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و علی بن موسی الرضا(ع) و با بیان اینکه ساحت مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)نماد دانش دیانت و ولایت مداری است اظهار داشت: آن حضرت الگوی کامل برای همگان به ویژه بانوان و حضرت ثامن‌الحجج (ع) دارای اسوه‌ها و آموزه‌های مهم ایمانی و الهی است و زندگی به سبک اسلامی و هدایت‌های آنها طریق نجات و کمال در دنیا و آخرت  انسان‌هاست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای آن قوه از جمله شهید والا مقام دکتر بهشتی افزود: قوه قضاییه در اسلام کانون اصلی حق مداری  و عدالت‌خواهی و خط مقدم مبارزه با فسادهای گوناگون و تباهی و همچنین پناه و ملجأ مردم مظلوم است.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از توجه آیت‌الله رئیسی در ایجاد تحولات در قوه قضاییه به ویژه مبارزه با فساد درون قوه گفت: اقدامات مهم آیت‌الله رئیسی در مقابله با فساد آن هم از درون قوه قضاییه اقدامی انقلابی و مهم است که از خدمات و  از تلاش‌های کارکنان حوزه قضاوت  و قضات پاکدست و ارجمند قدردانی می‌شود.

وی با تاکید بر پیشگیری از وقوع جرم به اشکال مختلف تصریح کرد: کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی کارشناسانه قضایی پرونده‌ها و خاتمه آن باید در دستور کار قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری، تدوین نقشه آمایش ملی مبارزه با جرم و ترسیم نقشه راه پیشگیری و قضاوت عادلانه را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: ادامه جدی و جهادی مبارزه با فساد به ویژه فسادهای سازمان یافته باید همچنان در دستور کار قوه قضائیه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ایجاد سامانه گسترده الکترونیکی قوه قضائیه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: قوه قضائیه نقش مهم و تاثیرگذاری در ایجاد عدالت اجتماعی دارد که با برخورد قاطع با فساد زمینه تحقق آن فراهم می‌شود.

امام جمعه بوشهر به وضعیت قرمز کرونایی شهرهای مختلف استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: وضعیت قرمز بودن استان در زمینه  بیماری ویروس کرونا و شیوع آن می‌طلبد که آزمایشگاه‌های تشخیص در 4 منطقه بوشهر، دشتستان، گناوه و کنگان تاسیس و راه‌اندازی شود.

وی با تاکید بر این نکته که رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید مورد توجه همگان قرار بگیرد گفت: تمامی مراکز تجمع مردمی و اداری و صنعتی به ویژه مراکز پر جمعیت، نظارت و مدیریت بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی شود و به همه مردم توصیه می‌شود  از  ماسک استفاده و بهداشت فردی را مراعات کنند.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با انتقاد از گرانی کالاها در فضای ملی و استانی افزود: متاسفانه مدت‌هاست که شاهد گرانی‌های کاذب و افسار گسیخته در فضای ملی و استانی هستیم و از مسئولان این عرصه تقاضا می‌شود که از گرانفروشی پیشگیری و با عاملان آن برخورد قاطع و در امور معیشت، مردم را یاری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر حل مشکلات  کمبود آب آشامیدنی در برخی مناطق استان بوشهر تصریح کرد: از مسئولان آب و فاضلاب استان بوشهر تقاضا می‌شود در حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای مشکل‌دار جهادی و فوری تلاش و در این شرایط سخت و گرمای تابستان مشکل آب شرب مردم را به شکل بسیار صحیح تأمین  کنند.

امام جمعه بوشهر به جنایات آمریکا پرداخت و با بیان اینکه آمریکا و اتحادیه اروپا مانند همیشه ماهیت استعماری، جهان خواری، بی منطقی و جنایتکاری خود را بی‌پرده به همگان نشان دادند خاطرنشان کرد: آنان جنایات و خیانت‌های خود را  در معرض دیدگان جهانیان به نمایش در آوردند و اندک فریب خوردگان و خوش بینان غرب‌گرا را به عمق فساد مکاتب و دولت‌های غربی آگاه کرد.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با محکوم کردن جنایت‌های داخلی و نژاد پرستانه  آمریکا و ایادیش  گفت: ظلم  و ستم اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی آن جرثومه‌های فساد بین المللی و بی‌آبروهای پلید خوی در جغرافیای جهان محکوم می‌شود.

وی، مصوبه و اقدام اخیر  آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای را پیرامون دسترسی بازرسان به 2 تاسیسات اتمی در ایران را غیرمنطقی، غیراصولی و تحمیلی از ناحیه سران ضد انسانی جهان غرب دانست و تاکید کرد: همه مسئولان اجرایی نظام به ویژه حوزه سیاست خارجی این تذکر تاریخی که برگرفته از آموزه‌های دینی و عبرت‌های سیاسی تاریخی است گوشزد می‌شود که طرح مذاکره مجدد با جهان خواران مانند آمریکا و همدستان نابخرد و ذلیل آنها  از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان که در تاریخ بسی بدسابقه و بی‌آبرو هستند یک اشتباه بزرگ دیگر تاریخی است.

کلمات کلیدی خبر : صفایی بوشهری
-->