پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21485988 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19850563
کد خبر : 338046 تاریخ ثبت : 1399/4/4 20:39 نظرات تایید شده : 3

آبفا: مصرف آب در استان بالاتر از سرانه کشوری است

مصرف بالای آب در استان بوشهر و ضرورت مدیریت مصرف آبخلیج فارس: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: سرانه مصرف روزانه آب برای هر فرد در روستا‌ها ۱۴۰ لیتر و در شهر‌ها ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر است، اما ما در استان به ازای هر نفر حدود ۳۰۰  لیتر آب تامین می‌کنیم.

 عبدالحمید حمزه پور به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب بیان کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های کم آب کشور است و بیشتر آب مورد نیاز آن از استان‌های همسایه تامین می‌شود.

وی افزود: به دلیل خشکسالی‌های طولانی در دهه‌های گذشته، برداشت بی رویه از منابع و مصرف زیاد آب، منابع آب شیرین در استان به صفر رسیده و ناچار هستیم از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استفاده کنیم که آن هم قیمت و هزینه بسیار زیادی دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یادآور شد: برای تامین آب مردم تا کنون ۲ تا ۳ آب‌شیرین‌کن در استان به بهره‌برداری رسیده که شرکت آب و فاضلاب استان هر متر مکعب آب تولیدی آن را بالای ۱۵ هزار تومان خریداری می‌کند.

مصرف بالای آب در استان بوشهر

وی با اشاره به مصرف بالای آب در استان بوشهر گفت: سرانه مصرف روزانه آب برای هر فرد در روستا‌ها ۱۴۰ لیتر و در شهر‌ها ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر است، اما ما برای آسایش مردم به ازای هر نفر حدود ۳۰۰ لیتر آب تامین می‌کنیم که لازم است مردم مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دهند.

فرسودگی شبکه‌های آب

حمزه پور، فرسودگی شبکه‌های آب و انشعابات غیر مجاز در خانه باغ‌ها را از دیگر عوامل مصرف بالای آب در استان دانست و افزود: برای حل این موضوع، هم نوسازی شبکه‌ها را در دستور کار داریم وهم قطع انشعابات غیر مجاز که قطع آن‌ها هزینه زیادی دارد.

وی ادامه داد: همچنین به ظرفیت ۱۵۰ هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن در سطح شهر‌ها و روستا‌ها در دست اجرا داریم و یا در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کرد: در مدار قرار دادن چاه‌هایی که قبلا آبدهی خوبی داشتند و ساخت مخزن در روستا‌ها و شهر‌هایی که فاقد مخزن ذخیره هستند از برنامه‌های مسئولان برای تامین آب استان است.

۸۵ درصد منابع آب استان از استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و فارس تامین می‌شود.

-->