پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21636342 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20000752
کد خبر : 337836 تاریخ ثبت : 1399/4/3 23:15 نظرات تایید شده : 3

پیشکسوت موسیقی بوشهر تجلیل شد+عکس

خلیج فارس: به پاس چهار دهه فعالیت هنری و همکاری در برنامه‌های حماسی و مقاومت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، در آیینی از علی افشار پیشکسوت موسیقی تجلیل کرد.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا؛ معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز سه‌شنبه در این آیین گفت: فرهنگ و هنر مولفه‌ای تاثیرگذار در جامعه است که فعالیت در این حوزه باید با عشق و علاقه همراه باشد.

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/06/23/4/157185771.jpg

محمدحسین زندویان افزود: هنرمندان پیشکسوت چشم و چراغ حوزه فرهنگ و هنر هستند که توجه و اهمیت به آنها ضروری و الزامی است.

وی اضافه کرد: فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر سختی‌های خاص خود را دارد و هنرمندان پیشکسوت زیادی هستند که از کودکی و جوانی پا به این عرصه گذاشته و با وجود مشکلات فراوان، هدف اصلی خود را انتقال داشته‌ها و تجربیات قرار داده‌اند.

زندویان گفت: خدمت خالصانه، پایبندی اخلاق، دلسوزی و مردم‌داری از خصوصیات بارز فعالیت علی افشار در حوزه فرهنگ و هنر است که این سال‌ها برای رشد و ارتقای این بخش در استان به کار برده است.

وی ادامه داد: استفاده از تجربیات پیشکسوتان در تمام حوزه‌ها مساله‌ای مهم برای موفقیت هنرمندان جوان و نوجوان است که باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

زندویان افزود: حمایت از هنرمندان پیشکسوت و برگزاری آیین تجلیل از بزرگان حوزه‌های مختلف هنر یکی از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است.

پیشکسوت موسیقی بوشهر نیز در این آیین گفت: فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر و همکاری با هنرمندان از بهترین لحظه‌های زندگی من است.

علی افشار برضرورت برطرف کردن مشکلات هنرمندان پیشکسوت و توجه بیشتر به این قشر ازجامعه تاکید کرد.

در ادامه علی افشار هنرمند پیشکسوت موسیقی خاطراتی از چهار دهه فعالیت خود در عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد.

علی افشار موسیقی را از سن ۱۳ سالگی در شهر آبادان با سازهای کوبه‌ای آغاز کرد و بعد از عضویت در خانه جوانان به فراگیری سازهای بادی پرداخت با شروع جنگ تحمیلی به شیراز سفر کرد و پس از ۲ سال فعالیت در این شهر به دلیل مسائل شغلی روانه استان بوشهر شد که پس از آشنایی با هنرمندان قدیمی موسیقی استان بوشهر و تشویق آنها به آموزش موسیقی روی آورد.

 وی از سال ۸۴ تا کنون با پیشنهاد مسئولان وقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و احداث کارگاه موسیقی در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر مشغول آموزش موسیقی در بخش سازهای کوبه‌ای، بادی، الکترونیکی و دیگر سازهاست.

-->