پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27500183 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23416409
کد خبر : 328675 تاریخ ثبت : 1399/2/17 12:56 نظرات تایید شده : 0

کودکان دچار سوء‌تغذیه دیلم سبد غذایی دریافت کردند

کودکان دچار سوء تغذیه دیلم سبد غذایی دریافت کردندخلیج فارس: کارشناس مسئول واحد بهوبد تغذیه شبکه بهداشت ودرمان دیلم استان بوشهر گفت: سبد غذایی برای ۴۰ کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و سوء تغدیه و هفت زن باردار نیازمند این شهرستان با مساعدت خیران، موسسه نیکوکاری سفیران مهربانی و برخی دهیاران توزیع شد.

به گزارش خلیج فارس؛ آذین صبوری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشور پیامدهای نامطلوبی بر وضعیت اقتصادی جامعه بویژه اقشار کم درآمد داشت که در این میان خانوارهای دارای کودک زیر پنج سال و زنان باردار به عنوان گروه‌های آسیب پذیرتر در معرض خطر ابتلا به سوءتغذیه، بیماری‌های عفونی و افزایش مرگ و میر قرار می‌گیرند.

وی اظهارداشت: در این ارتباط واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان دیلم با همکاری مراقبان سلامت و بهورزان در این شهرستان،  ۴۰ کودک دارای اختلال رشد و سوء تغذیه و هفت زن باردار دچار سوء تغذیه نیازمند را شناسایی کرد.

وی گفت: هدف از این طرح ، کمک به بهبود وضعیت رشد و تغذیه کودکان و زنان باردار و افزایش شاخص‌های سلامت مرتبط با کودکان و زنان باردار است.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان دیلم افزود: آموزش تغذیه و مشاوره تلفنی در مورد اصول تغذیه صحیح در شرایط موجود کرونایی از دیگر فعالیت‌های این شبکه است که  این اقدام منجر به ارتقای سواد تغذیه‌ای خانواده و بهبود عملکرد تغذیه افراد جامعه می‌شود.

-->