پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21975349 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20339207
کد خبر : 328342 تاریخ ثبت : 1399/2/16 11:38 نظرات تایید شده : 2

انحصارگرایی خدمات الکترونیک، کافی‎نت‌ها را ورشکست می‌کند

خلیج فارس: بازاریان در این سال ها از سوی دولتی ها با تصمیماتی علیه منافع خود مواجه شده اند که هر بار از آنها تعریف و تمجید می شود کمرشان می لرزد زیرا می دانند حتما خبرهایی در راه است!
  • کسبه از خودگذشتگی کردند
  • کسبه سراسر کشور برای مقابله با بیماری کرونا در خانه ماندند و مانع هجوم جمعیت به بازار شدند
  • مغازه داران از سود خود به نفع مردم گذشتند
  • بازار در صدر مبارزه با کرونا قرار دارد
  • بازاریان در حمایت از مردم سیل زده گُل کاشتند و...

هر بار و به هر بهانه ای که دست دهد تیترهایی از این دست توسط مسئولان در رسانه ها  منتشر می شود. اما این خبرها بعد از چند روز با اتخاذ تصمیمی علیه بازار و بخش خصوصی رنگ می بازد.

براساس اعلام روابط عمومی اتاق اصناف بوشهر، بازاریان در این سال ها از سوی دولتی ها با تصمیماتی علیه منافع خود مواجه شده اند که هر بار از آنها تعریف و تمجید می شود کمرشان می لرزد زیرا می دانند حتما خبرهایی در راه است!

آخرین خبر اما به کوچک شدن سفره "کافی نت داران" بازمی‌گردد. در پی منع ارائه تنظیم اظهارنامه های مالیاتی بازاریان توسط کافی نت‌ها، انجمن دفاتر پیشخوان خدمات دولت در استان البرز درخواستی مبنی بر انحصاری شدن این فعالیت توسط دفاتر پیشخوان ارائه نموده است.

از آنجا که تعداد کسبه هر شهرستان بسیار زیاد است و تعداد اندک و محدودی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در شهرستان ها فعال است پیش بینی می شود روند تسلیم اظهارنامه های مالیاتی کسبه با اخلال بی سابقه ای مواجه شود.

این رانت در حالی به بخش های خاص داده می شود که اقتصاد عمومی در کما قرار گرفته است و کسبه روزگار نامساعدی پشت سر می گذارند. این گونه تصمیمات و برنامه ها نشان می دهد بخش هایی از دولت بی میل نیستند که بخش خصوصی را کنار زده و انحصار خدمات مرتبط با دولت را در سطح کشور ایجاد کنند.

با این تصمیم بی شک یک رسته صنفی به نام کافی نت ها ورشکست خواهند شد و صف های طویل در برابر دفاتر پیشخوان خدمات دولت شکل خواهد گرفت.

بدون تردید ایجاد صف برای دریافت یک خدمت مرتبط با دولت که با تعطیلی واحدهای صنفی انجام دهنده آن خدمات همراه است باعث افزایش نارضایتی عمومی خواهد شد، ولی قطعاً ویروس کرونا را خوشحال خواهد کرد، چرا که افرادی در صف پیشخوان ها ازدحام کرده و طعمه خوبی برای کرونا خواهند بود!

به هر حال امروز یک دستور العمل بسیار مختصر و کوتاه شمشیر بر گردن نحیف کافی نت های سراسر کشور قرار داده است و دولت نیز به جای این که به فکر تثبیت اشتغال باشد در حال صادرکردن دستورالعمل هایی است که اشتغال موجودرا ناپایدار کند.

کلمات کلیدی خبر : بازار اتاق اصناف
-->