پویاسامانه

کد خبر : 322287 تاریخ ثبت : 1399/1/18 11:38 نظرات تایید شده : 0

میناوند: از شکایت آقایان نمی‌ترسم

حسینی و میناوندخلیج فارس: مهرداد میناوند حتی با وجود اینکه از سوی باشگاه پرسپولیس تهدید به شکایت شد قصد عقب‌نشینی از موضع خود را ندارد.

به گزارش خلیج فارس، مهرداد میناوند یکی از منتقدان جدایی انصاری‌فرد از باشگاه پرسپولیس بود که علیه برخی مسئولان فعلی باشگاه نیز موضع گرفت و اعلام شد که از او شکایت خواهند کرد. با این حال او قصد عقب‌نشینی ندارد. گفت‌وگو پیشکسوت قرمزها را در زیر بخوانید:

منتقد اصلی تیم مدیریتی فعلی پرسپولیس تبدیل شده‌اید و این موضوع باعث شده که به شکایت تهدید شوید!

پرسپولیس بزرگ‌ترین دغدغه زندگی من است. باید برای آقایانی که شاید من را نمی‌شناسند برخی موارد را عنوان کنم تا بدانند میناوند کیست و چه جاهایی تعصبش را نشان داده است. زمانی که از پرسپولیس رفتم 5/2 میلیون مارک درآمد به تیم محبوبم رساندم. بعد از جدایی‌ام علی پروین یک روز به من زنگ زد که برای بازی‌های آسیایی چهار ماه قرضی برگرد که من به‌خاطر حرف علی‌آقا و تیم محبوبم 370 هزار دلار بخشیدم و از تیم خارجی جدا شدم. از پرسپولیس هم برای این بازی‌ها یک ریال دریافت نکردم. البته همه اینها فدای سر پرسپولیس و هوادارانش، اما جالب است بدانید وقتی این بازی‌ها تمام شد و من به امارات برگشتم، متوجه شدم خانه‌ام را هم دزد زده و تمام جواهرات، ساعت‌های قیمتی و لوازم با ارزش را برده است.سال آخر هم بدون حتی یک ریال دریافتی برای پرسپولیس بازی کردم. بابت همان سال و مالیات پولی که نگرفته‌ام ، اداره مالیات 9 سال است که من را ممنوع‌الخروج کرده و در این سال‌ها نتوانسته‌ام به دیدار پسرم بروم. اینها را گفتم تا آقایانی که روی صندلی پرسپولیس نشسته‌اند بدانند من چه‌کسی هستم. هرچند همه می‌دانند این نفرات به چه دلیلی می‌آیند و برای چه هم می‌روند. همه ما خوب می‌دانیم که اینها آدم‌های برجسته‌ای در کار خود نیستند و پرسپولیس برای این نفرات به حیاط‌خلوت تبدیل شده تا به اهداف‌شان برسند.

ظاهرا تهدید به شکایت کمی شما را آرام‌تر از قبل کرده است!

(می‌خندد) آقای هاشمی و مشاور ارتباطات رسانه‌ای‌شان ماه‌هاست که هرجور دوست دارند راجع‌به افراد حرف می‌زنند اما تحمل چهار حرف حساب را ندارند. من از شکایت نمی‌ترسم و ضمن اینکه شکایت کردن کار هرکسی نیست! در این چند روز بازیکنان تیم با من تماس گرفتند و از من خواستند مدتی آرام‌تر باشم تا حاشیه یقه تیم محبوبم را نگیرد و من هم چون عاشق پرسپولیسم، پذیرفتم. روزهایی به استادیوم می‌رفتم که شاید دو، سه هزار تماشاگر در ورزشگاه بود و در روزهای حضور صدهزار تماشاگر شاید اصلا من را نمی‌دیدید.

با تیم مدیریتی فعلی اختلاف شخصی یا قدیمی داشته‌اید؟

من اگر حتی دشمنم هم بیاید اما برای پرسپولیس خوب کار کند، حمایتش می‌کنم. همیشه به همه مدیران پرسپولیس کمک کرده‌ام. در زمان عرب و حتی انصاری‌فرد از دوستانی که دست‌شان به دهان‌شان می‌رسد خواسته‌ام که مبالغی در حد صد یا 50 هزار یورو به باشگاه کمک کنند. اما این آقایان با توپ پر کار را دست گرفته‌اند و ما هم منتظر نتیجه‌اش هستیم. بفرمایید این گوی و این میدان.

مدعی شدید مشاور رسانه‌ای باشگاه درحال مذاکره با بازیکنان برای فصل بعد است؟

بله، کاملا هم صحت دارد و این موضوع را آدم‌هایی که با من ارتباط دارند و حتی برخی از آنها جزو شاگردانم بودند به اطلاع من رسانده‌اند. البته آنها هدف‌شان مشورت بوده که بگویند چنین پیشنهادی وجود دارد و تصمیم بگیرند. من هم به آنها گفته‌ام اگر این این پیشنهاد از طرف آقا یحیی بوده که حتما مورد پسند قرار گرفته‌اید اما در غیر این صورت اصلا نپذیرید. اما سوال من از شما این است که در آستانه پوکر قهرمانی، صحبت با بازیکن جدید انگیزه بازیکنان فعلی تیم را کم نمی‌کند و تمرکز تیم را به هم نمی‌ریزد؟ من با کسی خصومت شخصی ندارم و اگر مشکلی هم باشد با کسانی است که با بازیکنان، برانکو و تیم محبوبم بد برخورد کرده‌اند.

اما این حرف‌ها باید اثبات هم بشود!

حرف من حق است و به اندازه کافی هم مدرک دارم. تا همین چند وقت پیش آقای مشاور از طریق چند بازیکن برایم پیغام می‌فرستاد که همدیگر را ببینیم اما من قبول نکردم و دلیلی هم نداشتم که این آقا را ببینم. من حتی دیدار با نبی را هم قبول نکردم با اینکه او را از دوره بازیکنی‌ام در پرسپولیس دیده بودم و می‌شناختمش.

واقعا فردی را می‌شناسید که در این برهه بتواند پرسپولیس را به سلامت از این شرایط خارج کند؟

دادکان چند مرتبه مصاحبه کرده و گفته که من این باشگاه را بدون یک ریال کمک وزارت اداره می‌کنم؟ چرا برای یک بار هم که شده تیم را به او نمی‌دهند؟ این تیم 65 درصد طرفدارهای کل کشور را به‌همراه دارد و پتانسیل این را دارد که خودش، خودش را اداره کند. حالا اگر قرار است کسی بیاید باید 60 میلیارد پول بیاورد و یا اینکه 6 میلیارد بدهی این باشگاه را وزارت بپردازد و باشگاه را شسته و رفته به دست اهلش بسپارد.

یک موضوعی که این روزها مطرح می‌شود مربوط به تخفیف بازیکنان به باشگاه به‌خاطر ویروس کرونا است.

به نظر من بازیکنان تیمی که 4 سال است هوادارانش را شاد و سربلند کرده این است که تمام حق و حقوقش را بگیرد. ضمن اینکه می‌گویند چرا بازیکنان به مردم کمک نمی‌کنند. آخر بازیکنی که شب عید پول نگرفته و خودش هم شرمنده زن و بچه‌اش است چطور می‌تواند به مردم کمک کند؟

و حرف پایانی؟

هیچ اسمی بزرگ‌تر از پرسپولیس نیست و این در حد شعار نیست. من اصراری به حضور نام خاصی در پرسپولیس ندارم. مگر قبل از انصاری‌فرد نفراتی مثل عرب، گرشاسبی، طاهری‌کاشانی و رویانیان نیامدند و رفتند؟ حالا هم این آقایان آمدند و قطعا هم یک روز می‌روند و تنها چیزی که می‌ماند پرسپولیس است. تنها یک جمله بگویم؛ سال 98 هم تمام شد و خصوصی‌سازی انجام نشد. این را مطمئن باشید که پرسپولیس و استقلال هیچ زمانی خصوصی نمی‌شوند.

منبع:فرهیختگان

کلمات کلیدی خبر : مهرداد میناوند
-->