پویاسامانه

کد خبر : 311353 تاریخ ثبت : 1398/11/24 17:46 نظرات تایید شده : 0

۹ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در استان راه‌اندازی شد

خلیج فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی پایگاه امدادرسانی در جاده‌ها گفت: امدادگران در ۹ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی در جاده‌ها مشغول خدمت‌رسانی هستند.

9 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در استان بوشهر راه‌اندازی شد

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ غلامرضا حاجیانی صبح امروز در آیین آغاز به‌کار دوره  تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه امدادگران در سه حوزه جاده‌ای، دریایی، کوهستان در نقاط مختلف استان فعال هستند اظهار داشت: علاوه بر این سه حوزه تیم‌های واکنش سریع نیز در مواقع بروز حوادث به نقاط مختلف اعزام می‌شوند.

وی از تخصصی شدن امدادرسانی در استان خبر داد و بیان کرد: امدادگران هلال احمر استان بوشهر ضمن اینکه به تجهیزات پیشرفته مجهز هستند از تخصص‌های لازم برای امدادرسانی برخوردارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به برگزاری دوره  تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار کرد: دوره تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای تا 25 بهمن‌ماه به مدت پنج روز با حضور اساتید منتخب کشوری و استانی در مرکز آموزشی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برگزار شده است.

حاجیانی با بیان اینکه این دوره برای 40 نفر از نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری استان برگزار شده است افزود: هدف از برگزاری این دوره بالا بردن سطح و توان عملیاتی نیروهای حاضر در حوادث و سوانح برای امدادرسانی سریع و به‌موقع به حادثه‌دیدگان  است.

وی بیان کرد: پیش آمادگی در مدیریت بحران و کیفیت خدمات‌رسانی عملیات امداد و نجات در زمان سوانح جاده‌ای و سایر حوادث از محورهای آموزشی این کارگاه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر آشنایی با تجهیزات سبک و نیمه سنگین را از موارد این دوره دانست و افزود: امدادگران در این دوره با  تجهیزات هیدرولیک، پنوماتیک و خودرو ست نجات آشنا می‌شوند ضمن اینکه ‌تثبیت ‌پزشکی، ارزیابی و انتقال مصدوم و کار با خودروی آمبولانس و نجات و آشنایی با بالگرد از مباحث این دوره آموزشی است.

حاجیانی ادامه داد: ارزیابی صحنه تصادف، دسترسی، رها‌سازی و تثبیت فیزیکی مصدوم، چگونگی برنامه ریزی امدادی در حوادث رانندگی و تثبیت صحنه حادثه نیز از دیگر محورهای آموزشی ارائه شده این دوره است.

وی از استقرار 9 پایگاه امدادی در محورهای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: امدادگران در 9 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر به صورت شبانه روزی در محور های مواصلاتی استان مشغول خدمت‌رسانی هستند.

-->