پویاسامانه

کد خبر : 311349 تاریخ ثبت : 1398/11/24 17:35 نظرات تایید شده : 0

دانشجویان پیام نور گناوه با نحوه سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شدند

خلیج فارس: ۱۰۵ دانشجوی دانشگاه پیام نور گناوه با نحوه سرمایه‌گذاری و آشنایی با بورس اوراق بهادار در کارگاه آموزشی آشنا شدند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی زیرنظر استاد دانشگاه علامه طباطبایی با مفاهیم کلی بورس درسرفصل‌هایی همچون مزیت سرمایه‌گذاری ، روش تامین مالی و  معرفی سایت‌هایی که در معاملات آن انجام می‌شود را فرا گرفتند.

دانشجویان پیام نور گناوه  با نحوه سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شدند

دبیر انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه پیام نور گناوه در این کارگاه گفت: این دوره آموزشی  باتوجه به اهمیت روزافزون بازار سرمایه در اقتصاد ملی کشور و ضرورت توسعه و رونق آن، نقش آموزش تحصیلات تکمیلی به‌منظور کاربردی کردن دانش و آگاهی دانشجویان و سایر علاقه‌مندان از مفاهیم بازار سرمایه برگزار شده است.

عصمت السادات حسینی افزود:  ارتقای دانش تخصصی دانشجویان  به سرمایه‌گذاری در بازار مالی از عمده اهداف برپایی این کارگاه است.

وی گفت: این دوره با  همکاری انجمن حسابداری دانشگاه پیام نور گناوه برگزار که تداوم خواهد یافت و برای تمامی شرکت کنندگان گواهی صادر می شود.

مدرس و استاد دانشگاه علامه طباطبایی در این کارگاه با تشریح و تعریف بورس گفت:  سرمایه‌گذاری در بورس باعث ایجاد اشتغال و حفظ و ارزش دارایی می‌شود. ‌

علی جمالی  به زیان‌های ناشی از آگاهی نداشتن بازار بورس و ریسک بالا در این زمینه اشاره کرد و افزود: آشنایی اولیه با بازار سرمایه  و داشتن آگاهی  لازمه ورود به این بازار است.

وی اظهارداشت: بازار بورس و اوراق بهادار با دید سرمایه‌گذاری، قابلیت  زیادی در افزایش سرمایه دارد  اما این سوددهی منوط به داشتن دانش تحلیلی و معامله در آن است.

شهرستان گناوه  دارای ۳ دانشگاه پیام نور، آزاداسلامی و علمی و کاربردی است.

-->