پویاسامانه

کد خبر : 311199 تاریخ ثبت : 1398/11/23 19:06 نظرات تایید شده : 0

۷۲۰ شعبه اخذ رای در استان بوشهر تعیین شد

خلیج فارس: رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه ۱۰۱ کاندیدا در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر تأیید صلاحیت نهایی شدند گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۷۲۰ شعبه اخذ رای در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مجید خورشیدی با قدردانی از حضور پرشور و با شعور مردم انقلابی استان بوشهر در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: حضور با شکوه مردم در راهپیمایی چهل‌ و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر ضمن ناامیدی دشمنان و وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اثبات کردند.

720 شعبه اخذ رای برای 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر تعیین شد

وی با تاکید بر فراهم شدن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات 2 اسفندماه افزود: جمعه هفته آینده شاهد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور و استان بوشهر هستیم که تمهیدات لازم برای حضور حداکثری مردم فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه فعالیت ستاد انتخابات استان بوشهر از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز شد افزود: 26 هیئت اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌های مستقل استان بوشهر تشکیل شد که 208 نفر به‌عنوان اعضای اصلی و 130 نفر عضو علی‌البدل در این هیئت‌ها تعیین شدند.

خورشیدی از تعیین  720  شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 720 شعبه اخذ رای در 4 حوزه  انتخابیه استان بوشهر برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: از این تعداد شعب 501 شعبه اصلی و 219 شعبه سیار اخذ رای واجدان شرایط در 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر بر عهده دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس 196 کاندیدا ثبت نام کردند تصریح کرد: 196 داوطلب در 4 حوزه انتخابیه از ابتدا ثبت نام کردند که 178 نفر مرد و 18 نفر خانم بودند.

خورشیدی با بیان اینکه 8 نفر انصراف دادند خاطرنشان کرد: 184 نفر در مجموع  وارد عرصه انتخابات شدند که در نهایت 101 نفرشان در 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر تأیید صلاحیت نهایی شدند.

وی بیان کرد: از این تعداد 34کاندیدا برای حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، 23 داوطلب برای حوزه انتخابیه دشتستان، 23 نامزد در حوزه دشتی و تنگستان و 21 نفر در حوزه انتخابیه دیر، کنگان، عسلویه و جم  تأیید صلاحیت نهایی شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه در این راستا 24 نفر در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم رد صلاحیت شدند گفت: 23 نفر در دشتستان، 14 داوطلب در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان و 21 نامزد انتخابات مجلس در دیر، کنگان، عسلویه و جم رد صلاحیت شدند.

خورشیدی با بیان اینکه کاندیداهای تأیید شده به حوزه‌های انتخابیه ابلاغ شده است گفت: تبلیغات کاندیداها از 8 صبح فردا تا ساعت 8 صبح یک اسفندماه آغاز  و از ساعت 8 صبح اول اسفندماه سکوت تبلیغاتی برای برگزاری انتخابات در 2 اسفندماه برقرار می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون کمترین تخلفات تبلیغاتی از سوی ستادها و کاندیداهای انتخاباتی در استان بوشهر گزارش شده خاطرنشان کرد: 4 اصل  امنیت، شفافیت، سلامت و مشارکت حداکثری در انتخابات مورد توجه قرار دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به برقراری امنیت کامل در نقاط مختلف استان بیان کرد: در زمان برگزاری انتخابات در 2 اسفندماه پرسنل نیروی انتظامی حافظ امنیت در شعبه اخذ رای هستد که استان بوشهر دغدغه‌ای در این مورد ندارد.

خورشیدی با اشاره به اینکه در استان بوشهر 783 هزار نفر حق رای در انتخابات 2 اسفندماه دارند افزود: 420 هزار نفر آقا و 363 هزار نفر خانم هستند.

وی به رای اولی‌ها پرداخت و بیان کرد: در استان بوشهر 37 هزار و 659 نفر برای نخستین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

-->