پویاسامانه

کد خبر : 310919 تاریخ ثبت : 1398/11/22 07:57 نظرات تایید شده : 0

افتتاح پروژه بهداشتی و درمانی استان با حضور وزیر بهداشت+عکس

خلیج فارس:با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۴ پروژه بهداشتی و درمانی استان بوشهر با اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

افتتاح پروژه بهداشتی و درمانی استان بوشهر با حضور وزیر بهداشت

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شامگاه دوشنبه  به مناسبت ایام الله دهه فجر  14 پروژه بهداشتی و درمانی استان بوشهر با اعتبار 360 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 سعید کشمیری در ایین افتتاح این پروژه‌ها  با اشاره به افتتاح 3ساختمان شبکه بهداشت و درمان در دهه فجر اظهارداشت: ساختمان شبکه بهداشت شهرستان‌های برازجان، دیر و جم با اعتبار 162 میلیارد ریال افتتاح شد و 4 خانه بهداشت، 3 پایگاه اورژانس، 2 مرکز جامع خدمات سلامت و چندین طرح بهداشتی دیگر نیز به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش عمر ساختمان‌های مراکز بهداشتی استان بوشهر گفت: در 5 سال قبل تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه علوم پزشکی و استانداری بوشهر منعقد و سبب شد ساختمان‌های با عمر بالای 25 سال حذف شود و با ایجاد ساختمان‌های جدید، طول عمر مراکز درمانی به 10 تا 12 سال برسد.

کشمیری افزود: این طرح سبب ایجاد تحولی عظیم در حوزه سلامت استان بوشهر شد و از این تجربه موفق می‌توان در دیگر استان‌های کشور نیز بهره برد.

وی با اشاره به مصوبه وزارت بهداشت در خصوص کاهش آلودگی حوزه جنوب استان خاطر نشان کرد: این مصوبه در وزارت بهداشت تنظیم شده و برای بررسی به هیئت دولت ارسال شده که امیدواریم تا پایان سال به استان ابلاغ شود و شاهد کاهش آلودگی‌های زیست محیطی باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر  تصریح کرد: مسائل و مشکلات حوزه سلامت شهرستان‌های 10 گانه استان اولویت بندی شده است.

کشمیری با بیان اینکه شهرستان دیر در تصادف‌های منجر به فوت در وضعیت نگران کننده‌ای قرار دارد افزود: هر 10 روز یک نفر بر اثر تصادف در این شهرستان فوت می‌کند که نیاز است با اصلاح جاده‌ها و مسیر مواصلاتی جلوی این فاجعه گرفته شود.

-->