پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22042240 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20405977
کد خبر : 310822 تاریخ ثبت : 1398/11/21 15:02 نظرات تایید شده : 0

پوشش بیمه‌ای ۵۰۰ هزار نفر از مردم بوشهر

پوشش بیمه‌ای ۵۰۰ هزار نفر از مردم خلیج فارس:مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: 500 هزار نفر از مردم استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.ز

به گزارش «خلیج فارس»؛ پرویز رمضانی در نشست با اصحاب رسانه افزود: به منظور تسهیل بیمه شدگان نسخه نویسی الکترونیکی را از ماه‌های پایانی سال گذشته در شهرستان‌های گناوه دیلم و در شروع کردیم که موجب پیشگیری از تجویز های تکراری می شود.

وی با بیان اینکه اسناد بستری بیماران نیز از ابتدای مهر برای ده بیمارستان دولتی طرف قرارداد استان الکترونیکی شده است گفت: سالانه بیش از  4 هزار مورد بستری داریم که هرکدام بیش از 50 برگ کاغذ برای آن صرف می‌شود و الکترونیکی شدن را هکاری برای صرفه جویی است .

رمضانی با اشاره به اینکه افراد بر اساس ارزیابی وسع تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند افزود: افرادی که توان پرداخت حق بیمه را دارند با مشارکت در پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار می گیرند افرادی هم که متقاضی یارانه سلامت هستند یعنی توان پرداخت حق بیمه را ندارند به سازمان بیمه سلامت ادارات و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد مراجعه می‌کنند و در سامانه ثبت نام خواهند کرد و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که مسئول انجام ارزیابی وسع است در طی مدت یک ماه این بررسی را انجام می‌دهد .

مدیرکل بیمه سلامت گفت: وضعیت دهک‌های درآمدی خانوار تعیین می‌شود و به صورت پیامک برای آنها ارسال می‌شود افرادی که در دهه های یک تا سه قرار بگیرند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و هیچ هزینه‌ای بابت حق بیمه پرداخت نخواهند کرد افرادی با ۵۰ درصد پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار می گیرند و دهک های بالاتر با پرداخت کامل حقوق حق بیمه تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت .

رمضانی از اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع برای بیمه شدگان صندوق روستایی خبر داد و افزود: این طرح شامل روستاهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت می شود و 66 مرکز جامع سلامت با بیش از 140  پزشک در آن مشارکت دارند .

وی گفت: در استان 900 بیمار خاص داریم که پارسال 12 میلیارد تومان و امسال 14 میلیارد تومان ارائه خدمت برای آنها صورت گرفته است. حمایت بیمه ای از بیماران سرطانی از 70  به 95 درصد، صد درصد پوشش دارویی بیماران خاص و 90 درصد پوشش بیمه های بیماران شیمی درمانی و صد درصد حمایت بیمه از بیماران شیمی درمانی و تحت پوشش قرار گرفتن چهار هزار قلم دارو از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن اشاره شد .

رمضانی افزود : دو و نیم میلیارد تومان هزینه مراکز جامع سلامت ما بوده است که 80  درصد مطالبات ماهانه آن ها را تا پایان دی‌ماه پرداخت کردیم پرداختی‌ها در شش ماهه امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است .

وی گفت: برای بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت هم تا پایان سال گذشته کمتر از 5  میلیارد تومان از موسسات طلبکار هستیم که بیشتر مربوط به آموزش و پرورش است و بقیه مربوط به سایر مراکز است و دو میلیارد تومان هم مطالبات ما از دستگاه‌های اجرایی در سال جاری است 55  میلیارد تومان هم هزینه‌های سال گذشته بوده است که 32 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده ایم .

کلمات کلیدی خبر : پرویز رمضانی بیمه سلامت
-->