پویاسامانه

کد خبر : 310820 تاریخ ثبت : 1398/11/21 14:59 نظرات تایید شده : 0

وزیر کار: اولویت استخدام در صنایع نفت و گاز عسلویه با نیرو‌های بومی است

اولویت استخدام در صنایع نفت و گاز عسلویه با نیرو‌های بومی است خلیج فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استخدام‌های خارج از فراخوان و استفاده از نیرو‌های غیربومی در فراخوان‌های استخدام در منطقه عسلویه ممنوع است و در این آگهی‌ها اولویت با نیرو‌های شایسته بومی خواهد بود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد شریعتمداری در آیین افتتاح طرح‌های دهه فجر در عسلویه بیان کرد: در کنار تاسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه وجود چهره خشن فقر و بیکاری پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به حق است.

وی افزود: هیچ منطقی بیکاری و فقر را در کنار این تاسیسات عظیم نمی‌پذیرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: استخدام‌های خارج از فراخوان و استفاده از نیرو‌های غیربومی در فراخوان‌های استخدام را ممنوع کردیم و در آگهی‌ها اولویت با نیرو‌های شایسته بومی خواهد بود.

وی اضافه کرد:  بعد از تامین حداقل‌های مورد نیاز مردم در این منطقه باید توانمندسازی آن‌ها در دستور کار قرار گیرد و صنایع نفت و گاز به ویژه پتروشیمی جم که متعلق به وزارت تعاون است باید برای راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در منطقه اقدام کنند.

شریعتمداری با اشاره به انتخابات پیش رو بیان کرد: یکپارچگی ملی ایران بهترین راه حل مقابله با مشکلات در برابر فشار‌های نظام استکبار است و متفرق کردن مردم، یکپارچگی کشور را از بین می‌برد و این خیانت آشکار به ملت ایران است.

وی افزود: مظهر یکپارچگی کشور انتخابات است و می‌تواند موجب اتحاد و انسجام ملت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شورای نگهبان به شکایت‌ها رسیدگی کرده و هر چه به روز انتخابات نزدیک می‌شویم شاهد حضور افراد از طیف‌های مختلف سیاسی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری انتخاباتی باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم رمز پیروزی ملت ایران است افزود: مهم‌تر از برگزاری انتخابات، موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

شریعتمداری همچنین با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هر چه راهپیمایی ۲۲ بهمن باشکوه‌تر باشد دشمن از ضربه زدن به کشور بیشتر ناامید می‌شود.

وی از شهید حاج قاسم سلیمانی هم یاد کرد و افزود: اخلاص در عمل مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان مشارکت اقتصادی استان بوشهر از ۴۰ به ۴۴ درصد رسیده و میزان بیکاری هم از ۱۰.۵ درصد به ۹.۴ رسیده است.

وی از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد زیر پوشش بیمه روستاییان و عشایر خبر داد و عنوان کرد: صندوق بیمه روستاییان و عشایر کشور به ۱۶ هزار روستایی زیر پوشش سه میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند. ضمن اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را زیر پوشش صندوق توسعه بیمه روستاییان و عشایر قرار داده‌ایم.

شریعتمداری افزود: در شرایط سخت مالیِ کشور بیش از ۲۰ هزار طرح عمرانی با بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در شهر‌های مختلف کشور در دهه فجر افتتاح می‌شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

-->