پویاسامانه

کد خبر : 310694 تاریخ ثبت : 1398/11/20 23:03 نظرات تایید شده : 1

صف کپسول در گناوه!

تقاضای خرید کپسول گاز در گناوه افزایش، سهمیه ثابت ثابتخلیج فارس: رئیس اداره صنعت و معدن گناوه گفت: این روز‌ها با افزایش تقاضای کپسول گاز در سطح شهرستان با کمبود روبرو هستیم و شهروندان از این موضوع ناراضی هستند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد حسین داریونی,رئیس اداره صنعت و معدن گناوه بیان کرد: یکی از علل‌های مهم کمبود گاز مایع در شهرستان بالا رفتن نرخ بنزین و افزایش تقاضای ماشین‌های گازسوز است که استفاده کنندگان گاز مایع خانگی را با مشکل روبرو کرده است.

او افزود: سهمیه شهرستان در دریافت کپسول گاز مایع در ماه حدود ۵۶۷تن معادل ۵۰ هزار کپسول است که قبلا هیچ مشکلی برای توزیع بین مصارف خانگی وجود نداشت، ولی با بالا رفتن نرخ بنزین استفاده از گاز مایع در بین ماشین‌های گاز سوز بالا رفته و این یک موضوع به معضل بزرگی تبدیل شده است و مصرف کنندگان گاز مایع خانگی را با مشکل روبرو شده اند.

رئیس اداره صنعت و معدن گناوه ادامه داد:همین سهمیه موجود نیز به طور کامل جدب نمی‌شود که امیدواریم با پیگیری مسئولین محترم شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان که مسئولیت جذب و تامین گاز را به عهده دارند سهمیه شهرستان به طور کامل و در موعد مقرر جذب شود ضمن اینکه تاکنون هیچگونه افزایش سهمیه‌ای را شرکت توزیع پخش فراورده‌های نفتی به شهرستان نداده  است.

داریونی عنوان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده از طریق سامانه ۱۲۴ و بازرسین و تشدید بازرسی‌ها و برخورد با نمایندگی‌های فروش گاز مایع در خصوص فروش کپسول به رانندگان خودرو‌های مذکور باز هم تاثیر چندانی بر رفع مشکل مطرح شده نداشته و همچنان بخشی از مردم متضرر و گلایه‌مند هستند.

او عنوان کرد: باتوجه به بازار‌های مناسب گناوه و اب هوای خوب این روز‌های شهرستان، مسافران زیادی به گناوه روانه می شود که اغلب ماشین‌های آن‌ها از گاز مایع استفاده می کنند که باعث شده تقاضای گاز این ماشین‌ها در شهرستان  افزایش یابد.

رئیس اداره صنعت و معدن گناوه یادآور شد: در یک هفته گذشته بالغ بر ۶۵۰۰ کپسول وارد شهرستان شده و در بین شهروندان گرامی توزیع شده و هر هفته این سهمیه وارد شهرستان می شود، ولی قطعا پاسخگوی تقاضای شهروندان نخواهد بود علاوه بر آن تشخیص دادن خریدار کپسول برای استفاده خانگی یا مصارف دیگرنیز بسیار سخت است و خارج از عهده بازرسان می‌باشد.

کلمات کلیدی خبر : گاز مایع گناوه
-->