پویاسامانه

کد خبر : 310692 تاریخ ثبت : 1398/11/20 22:50 نظرات تایید شده : 0

برگزاری طرح ملی «لاله‌های روشن» در گناوه

خلیج فارس: طرح ملی لاله‌های روشن ویژه یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی در دبستان شاهد حضرت رقیه (س) شهرستان گناوه با حضور دانش آموزان، خانواده معظم شهدا و مسئولان برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، طرح ملی لاله‌های روشن ویژه یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی در دبستان شاهد حضرت رقیه (س) گناوه برگزار شد.

طرح ملی «لاله‌های روشن» در گناوه برگزار شد

در این مراسم که ظهر یکشنبه تحت عنوان یادواره شهید فرهنگی علی اصغر عبدویی از شهدای دوران دفاع مقدس شهرستان گناوه برگزار شد، برنامه‌های متنوعی توسط دانش‌آموزان دبستان شاهد حضرت رقیه (س) گناوه اجرا شد.

حجت الاسلام احمد تقیان مسئول تعلیم و تربیت سپاه انصار الحسین (ع) ناحیه گناوه در این مراسم اظهار داشت: شهدا انسان‌های والامقام و بزرگی بودند که با ایثار و جانفشانی و نثار جان و با ایمان و اعتقاد خود به جهاد در راه خدا پرداختند و امنیت و آرامش را برای کشور ما به ارمغان آوردند.

وی افزود: برگزاری این یادواره‌ها و برنامه‌ها تداعی کننده راه شهدا است و باعث معرفی و ماندگاری راه مقدس شهدا در اذهان نوجوانان و دانش آموزان است.

حجت الاسلام تقیان گفت: امروز امنیت و آرامش ما مدیون خون پاک شهدا و فداکاری‌های خانواده‌های آنها است و همگی مرهون شهدا و خانواده‌های معظم آنها هستیم.

مدیر آموزش و پرورش گناوه با تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا توفیق بزرگی است که نصیب ما شده است.

اسکندر احمدی افزود: از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه شهید و شهادت توسعه فرهنگ ایثار است که این طرح در قالب همین برنامه‌ها انجام شد.

وی گفت: این طرح در قالب یادواره‌های، ۴۰ هزار شهید ۴۰ هزار مدرسه در کشور به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

قرائت قسمت‌هایی از وصیت‌نامه تعدادی از شهدای شهر و شهید علی اصغر عبدویی، قرائت دکلمه توسط دو نوه شهید عبدویی، پخش کلیپ، اجرای نمایش توسط یکی از دانش آموزان پیرامون مادران شهدا، اجرای سرود دانش آموزی همگانی و تجلیل از خانواده شهید بزرگوار علی اصغر عبدویی از مهمترین برنامه‌های اجرا شده در این طرح بود.

کلمات کلیدی خبر : لاله‌های روشن گناوه
-->