پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20724890 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19091076
کد خبر : 305086 تاریخ ثبت : 1398/10/24 17:02 نظرات تایید شده : 0

پسماند محیط زیست خلیج فارس را تهدید می‌کند

خلیج فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: پسماندهای درون سواحل و خلیج فارس درحال مبدل شدن به فاجعه ای زیست محیطی هستند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ فرهاد قلی نژاد روز سه‎شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: پوسیدگی خطوط انتقال نفت و  نبود برنامه‌های مدیریت پسماند دریایی در سال‌های اخیر باعث شده سواحل استان با حجم عظیمی از آلودگی پسماندها مواجه شود.

 پسماند محیط زیست خلیج فارس را تهدید می‌کند

وی بیان کرد: از قبل براین باور بودیم که آلودگی از درون سواحل به دریا وارد می‌شود اما پس از برگزاری برنامه‌های پاک‌سازی متعدد سواحل استان، متوجه می‌شدیم که به طور مجدد آلودگی و پسماند از سطح دریا به سواحل استان ورود کرده است.

قلی نژاد ادامه داد: در این ارتباط حرکت خوبی به سمت طراحی و تصویب برنامه مدیریت زیست بومی در سطح اسکله‌ها و بنادر و همچنین در سطح منابع نفتی استان بوشهر آغاز شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در این رابطه در سطح استان بوشهر برنامه‎های آموزشی برای صیادان، لنجداران، بهره برداران از دریاها و سواحل  و فعالان و ذینفعان اسکله ها در سال 98 برگزار شده است.

قلی نژاد بیان کرد: سمن‌های محیط زیستی استان در این برنامه آموزشی حضور یافته به صورت جدی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همکاری میکنند.

وی گفت: در این حوزه مشارکت مردم و جوامع محلی بسیار مهم هست و می‎تواند نقش بسیار مهمی را در مدیریت سواحل و دریاها داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: طرح مطالعاتی مدیریت یکپارچه سواحل در استان بوشهر با مشارکت ادارات مرتبط تنظیم شده و از همه ارگانهای مرتبط با این حوزه درخواست داریم که در کنار محیط زیست استان  این اقدام را اجرایی کنند.

قلی نژاد ادامه داد: همچنین برنامه مقابله با استحصال از دریا نیز در سواحل استان پیگیری جدی شده و با تشکیل کارگروه حفاظت از دریا و سواحل استان توجه به محیط زیست دریایی و سواحل همواره گوشزد می‏‌شود.

کلمات کلیدی خبر : محیط زیست خلیج فارس
-->