پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24359831 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1421472
کد خبر : 304893 تاریخ ثبت : 1398/10/24 06:01 نظرات تایید شده : 0

راه اندازی نخستین نیروگاه اتمی امارات

خلیج فارس: مقام‌های اماراتی روز دوشنبه اعلام کردند که نخستین رآکتور هسته‌ای این کشور به زودی راه اندازی می‌شود.
 
به گزارش «خلیج فارس»به نقل از ایرنا؛ دو مقام اماراتی گفتند که کار‌های ایمنی و راه اندازی رآکتور هسته‌ای انجام شده و طی چند ماه آینده نیروگاه هسته‌ای «براکه» آغاز به کار خواهد کرد.

همچنین "عویضه المرر" رئیس بخش انرژی ابوظبی در گفت: وگو با خبرنگاران گفت: نیروگاه براکه قرار است طی چند ماه آینده آغاز به کار کند.

قرار بود سال ۲۰۱۷ میلادی نیروگاه براکه راه اندازی شود و تاکنون بار‌ها آغاز به کار آن به تاخیر افتاده است.

راکتور براکه یکی از چهار راکتور امارات خواهد بود که در صورت بهره‌برداری، نام این کشور را به عنوان نخستین کشور عربی دارای انرژی هسته‌ای به ثبت خواهد رساند.

چهار راکتور هسته‌ای امارات در مجموع ۵ هزار و ۶۰۰ هزار مگاوات برق تولید خواهند کرد.

"سهیل المزروعی" وزیر انرژی امارات ژانویه ۲۰۱۹ (دی ۹۷) بدون ذکر جزئیات اعلام کرد که موعد بهره برداری از راکتور براکه به عنوان نخستین رآکتور امارات که قرار بود اواخر سال ۲۰۱۹ به بهره‌برداری برسد تا ابتدای سال جدید به تأخیر افتاده است.

آژانس انرژی اتمی نیز ماه ژوئیه ۲۰۱۹ (تیر/ مرداد) اعلام کرد که تیم بررسی زیرساخت‌های هسته‌ای مرحله سوم بررسی پروژه هسته‌ای امارات را به پایان رساند و پیش از شروع به کار این رآکتور مناطقی را که نیاز به کار بیشتری دارد مشخص کرد.

راکتور براکه در نزدیکی ابوظبی قرار دارد و ظرفیت تولید یک هزار و۴۰۰ مگاوات برق را داراست.

عملیات ساخت نیروگاه هسته‌ای براکه از سال ۲۰۱۲ در کنسرسیومی به مدیریت شرکت "کپکو" کره جنوبی آغاز شده بود.
کلمات کلیدی خبر : نیروگاه اتمی امارات
-->