پویاسامانه

کد خبر : 304819 تاریخ ثبت : 1398/10/23 17:03 نظرات تایید شده : 0

رگبار باران و رعدوبرق در استان/ احتمال ریزش تگرگ

خلیج فارس: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از رگبار باران و رعدوبرق و احتمال ریزش تگرگ در استان بوشهر طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش«خلیج فارس»؛پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی از فردا تا صبح چهارشنبه شاهد عبور امواج ناپایدار از تراز میانی جو در برخی نقاط استان خواهیم بود.

رگبار باران و رعدوبرق در استان بوشهر/ احتمال ریزش تگرگ

وی اضافه کرد: با این شرایط در سطح استان و به‌ویژه بر روی دریا و نوار ساحلی بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین از ظهر فردا تا صبح چهارشنبه به سبب وزش بادهای شمال غربی نسبتاً شدید، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

وی افزود: برای ساعات آینده آسمان کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی از شب افزایش ابر و فردا در برخی نقاط (غالباً بر روی دریا و سواحل) با احتمال بارش پراکنده و رعدوبرق، گاهی وزش باد و در هنگام صبح در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی خاطرنشان کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمالی شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی و بر روی دریا تا ۳۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: طی این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

-->