پویاسامانه

کد خبر : 304707 تاریخ ثبت : 1398/10/23 11:26 نظرات تایید شده : 1

تصاویر/ استقبال بن سلمان از شینزو آبه در چادر

خلیج فارس: ولیعهد عربستان سعودی در یک چادر از نخست وزیر ژاپن استقبال کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ شینزو آبه نخست وزیر ژاپن یکشنبه شب در عربستان با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار و گفت و گو کرد.

نخست وزیر ژاپن در شهر العلا استراحتگاه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با وی دیدار و گفت وگو کرد. این دیدار در یک چادر صورت گرفت و شینزو آبه نیز یک عبای عربی به تن کرده بود.

در این دیدار روابط دوجانبه، راه‌های توسعه و تقویت این روابط و همکاری ژاپن در چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

یک منبع دولتی ژاپن گزارش کرد آبه در دیدار محمد بن سلمان از تأثیر شدید یک درگیری نظامی در منطقه بر سایر کشورهای جهان ابراز نگرانی کرده است.

ماساتو اوتاکا سخنگوی وزارت امور خارجه ژاپن نیز گفت که نخست‌ وزیر این کشور در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، درباره ایران اظهار کرد: هرگونه رویارویی نظامی در منطقه که در برگیرنده کشوری مانند ایران باشد، نه تنها بر صلح و ثبات منطقه که بر صلح و ثبات تمام جهان اثر خواهد گذاشت.

اوتاکا افزود: آبه از تمام کشورهای مربوطه خواست که در تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها مشارکت کنند.

نخست وزیر ژاپن در این سفر ۵ روزه، قرار است پس از سعودی به امارات و عمان برود و با مقام‌های این کشور و کاهش تنش در منطقه دیدار و گفت وگو کند.

 
-->