پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23977188 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1039983
کد خبر : 304404 تاریخ ثبت : 1398/10/21 22:29 نظرات تایید شده : 0

کاهش دما در استان/ کشاورزان مراقب باشند

خلیج فارس: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با شمالی شدن جریانات جوی، امروز شاهد کاهش محسوس دما در استان بودیم که این کاهش دما تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

به گززارش «خلیج فارس»؛ علیرضا بهادری بیان کرد: سامانه بارشی که اواخر وقت چهارشنبه وارد استان بوشهر شده بود باعث بارش‌هایی در نقاط مختلف استان شد که بیشترین بارش مربوط به مرکز استان بود و شمال استان کمترین بارش‌ها را داشت.

وی افزود: با خروج تدریجی سامانه بارشی از آسمان استان و شمالی شدن جریانات جوی، امروز دمای هوا به‌طور محسوسی کاهش یافت به‌گونه‌ای که دمای جم به ۹ درجه سانتیگراد رسید.

کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: طی دو روز آینده دما  به‌ویژه در نقاط مرتفع ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد که این کاهش دما تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.

وی به کشاورزان و واحد‌های تولیدی دام و طیور هشدار داد با توجه به کاهش قابل ملاحظه دمای هوا، تمهیدات لازم را در این زمینه بیاندیشند.

بهادری با اشاره به افزایش سرعت باد و تلاطم دریا به دریانوردان توصیه کرد مراقب باشند البته گفت: از روز دوشنبه کمی از ارتفاع موج دریا کاسته می‌شود.

وی بیان کرد: روز سه‌شنبه نیز بارش‌هایی بر روی دریا و مناطق ساحلی انتظار داریم که مقدار آن قابل ملاحظه نیست.
منبع:خبرگزاری صداوسیما

کلمات کلیدی خبر : هواشناسی
-->