پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22876922 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21238349
کد خبر : 304362 تاریخ ثبت : 1398/10/21 15:40 نظرات تایید شده : 0

۴۴ هزار خانوار استان زیرپوشش کمیته امداد

خلیج فارس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۴۴ هزار و ۹۲۶ خانوار در بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: ۸۷ هزار و ۹۶۵ نفر جمعیت در این تعداد خانوار به سر می‌برند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ احمد لطفی ظهر شنبه در نشست کارگروه زنان تحت حمایت کمیته امداد اظهار داشت: زنان از جمله اقشار آسیب پذیر در جامعه هستند که در این میان زنان سرپرست خانوار می‌توانند بیش از سایر زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

۴۴ هزار خانوار در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند

وی در ادامه افزود: زنان سرپرست خانوار زنانی هستند که به دلایل متعدد از جمله فوت همسر، متارکه، طلاق، از کارافتادگی همسر، مفقود الاثر بودن همسر و.. سرپرستی خانواده خود را برعهده گرفته‌اند و آنها علاوه بر نقش مادری وظیفه سنگین پدری را نیز عهده دار شده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در حال حاضر ۴۴ هزار و ۹۲۶ خانوار در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد است که شامل ۸۷ هزار ۹۶۵ نفر جمعیت هستند.

وی بیشترین آمار تحت حمایت را مربوط به زنان سرپرست خانوار اعلام کرد و گفت ۲۱ هزار و ۵۷۹ خانوار زنان سرپرست خانوار هستند که به دلیل فوت سرپرست یا دیگر دلایل تنها و سرپرست خانوار شدند.

لطفی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد کمیته امداد مبنی بر توانمندسازی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مددجویان تحت حمایت و ارائه خدمات هدفمند، تلاش شده است در بدو ورود مددجویان به امداد، برنامه توانمندسازی و خروج آنها نیز به‌صورت زمان‌دار مشخص شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه تلاش می‌شود مددجویان حداقل ماندگاری را در امداد داشته باشند گفت: در این راستا افراد تحت حمایت در سه دسته تحت حمایت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به مددجویان دسته اول گفت: آنها شامل افرادی می‌شوند که با دریافت یک نوع خدمت از جمله وام کارگشایی و پرداخت وام اشتغال مشکل آنان حل می‌شود و نیاز به خدمات دیگر یا حمایت دائمی نیستند.

لطفی با اشاره به دسته دوم مددجویان تحت حمایت گفت: آنها مددجویان چند خدمتی هستند که شامل افرادی می‌شود که نیاز به دریافت چند خدمت از جمله (خدمات مسکن، شهریه دانشجویی، کمک هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، جهیزیه و …) دارند.

وی دسته سوم مددجویان را افراد مستمری بگیر و اقشار آسیب پذیر را شامل خانوارهایی می‌شود که علاوه بر خدمات دسته دوم به دلیل نداشتن هیچ منبع در آمدی دیگر، مستمری نیز به آنان پرداخت می‌شود.

-->