پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21388753 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19753454
کد خبر : 304092 تاریخ ثبت : 1398/10/19 20:00 نظرات تایید شده : 0

باران شدید در بوشهر

خلیج فارس: باران شدید همراه با رعد و برق و وزش باد شدید بوشهر را فرا گرفت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان از عصر دیروز نسبت‌به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی‌شدن مسیل‌ها، وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج و کاهش دما هشدار داد.

فرج‌الله شکوهی‌پور گفت:  بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با نفوذ تدریجی سیستم ناپایدار به جو استان  سرعت وزش باد‌های جنوبی در شمال و مرکز خلیج فارس به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

وی افزود: امشب و فردا به سبب وزش باد‌های شدید جنوبی و بتدریج از روز جمعه تا اواسط روز دوشنبه آینده به سبب وزش باد‌های شدید شمال غربی دریا مواج و متلاطم خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود سرعت باد به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج به بیش از دو و نیم  متر افزایش یابد.

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: با تقویت سامانه بارشی  فردا نیز  بارندگی‌ها به تناوب در سطح استان تداوم می‌یابد و شاهد بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی منتهی به استان و ریزش تگرگ در مناطق مستعد خواهیم بود.

وی تاکید کرد: به مردم و کوهنوردان توصیه می‌شود طی مدت مذکور از صعود به ارتفاعات و قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

شکوهی‌پور گفت: با خروج تدریجی سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات جوی، دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد که توصیه می‌شود اقدامات لازم را برای حفاظت از محصولات کشاورزی و واحد‌های تولیدی دامداری انجام شود.

 

کلمات کلیدی خبر : هواشناسی
-->