پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23694752 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 758208
کد خبر : 304046 تاریخ ثبت : 1398/10/19 15:45 نظرات تایید شده : 0

۱۷۰ میلیارد تومان به توسعه موج شکن کنگان اختصاص یافت

خلیج فارس:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث و توسعه موج‌شکن‌های بندر کنگان این استان اختصاص یافته‌است و عملیات اجرایی آن نیز با حضور رئیس جمهوری آغاز می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس»به نقل از ایرنا؛سیاوش ارجمند زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به حجم بالای شناورهای استفاده کننده از اسکله موجود کنگان به منظور ساماندهی این بندر و ارتقای وضعیت تردد و ورود و خروج کالا توسعه حوضچه آن از ۸ به ۳۶ هکتار در دستورکار قرار گرفته‌است.

وی بیان کرد: افزایش پنج برابری وسعت حوضچه آرامش بندر کنگان این امکان را فراهم می‌سازد تا شناورها در دسته‌بندی‌های مختلف و در فاصله‌های ایمن در حوضچه ساماندهی و میزان خسارت‌های احتمالی در زمان وقوع حوادث به حداقل برسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: هم اکنون حوضچه بندر کنگان قابلیت ورود شناور با تناژ زیر یکهزار تن را داراست که با تکمیل طرح توسعه بندر تجاری کنگان قابلیت ورود کشتی‌هایی با ظرفیت ٢ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تن به این بندر فراهم می‌شود.

ارجمند زاده بیان کرد: طول کل موج‌شکن‌های تعیین شده در طرح توسعه بندر کنگان یکهزار و ۷۶۵ متر است.

 

-->