پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23977455 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1040248
کد خبر : 303775 تاریخ ثبت : 1398/10/18 11:39 نظرات تایید شده : 0

قضاوت داور بدون حجاب ایرانی در مسابقات‌ جهانی+عکس

خلیج فارس: مسابقه شطرنج قهرمانی بانوان جهان میان دو شطرنج‌باز برتر از روز ۵ ژانویه آغاز شده؛ مسابقه‌ای که در دو مرحله به میزبانی شانگ‌های چین و ولادیوستوک روسیه برگزار می‌شود. در این مسابقه «جو ون جون» از چین و «الکساندرا گوریاچکینا» از روسیه در ۱۲ دور برابر هم قرار می‌گیرند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تابناک ورزشی؛ نکته مهم این مسابقه حضور یک ایرانی در تیم برگزار کننده است. شهره بیات دبیر پیشین فدراسیون شطرنج کشورمان به عنوان سرداور در این رویداد مهم حضور دارد. این سرداور ایرانی که نامش در سایت رسمی فدراسیون جهانی نیز آمده و قرار است ۵ هزار دلار نیز به عنوان حق‌الزحمه دریافت کند، بدون رعایت حجاب در تصویری که روی سایت فیده منتشر شده، دیده می‌شود.

مهرداد پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنج در این باره گفت: فدراسیون جهانی به طور مستقل و بدون نیاز به گرفتن ارتباط با فدراسیون کشور مبدأ، از داوران مورد نظرش دعوت می‌کند. در واقع داوران موردنظر نیازی به دریافت مجوز از کشور مبدأ ندارند و بیات هم به همین شکل در مسابقات حضور پیدا کرده است.

این اتفاق در حالی رخ داده که هفته گذشته نیز یک شطرنج‌باز ایرانی به نام میترا حجازی‌پور در مسابقات سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان حضور داشت. رئیس فدراسیون شطرنج کشورمان گفته بود که حضور حجازی‌پور بدون دریافت مجوز از ایران و به صورت آزاد بوده است.

قضاوت داور بدون حجاب ایرانی در مسابقات جهانی + عکس

قضاوت داور بدون حجاب ایرانی در مسابقات جهانی + عکس

قضاوت داور بدون حجاب ایرانی در مسابقات جهانی + عکس

 
کلمات کلیدی خبر : شطرنج شهره بیات
-->