پویاسامانه

کد خبر : 303482 تاریخ ثبت : 1398/10/17 09:25 نظرات تایید شده : 0
از ابتدای سال آبی جدید؛

بیشترین باران نصیب سه شهرستان جنوبی استان شد+جدول

خلیج فارس: به گفته مدیرکل هواشناسی استان، بارش‌ها در چهار شهرستان کمتر از پارسال بوده، هرچند تاکنون ۸۷.۸ درصد از میزان بارش یک سال آبی، باران در استان باریده است.

خلیج فارس: سه شهرستان جنوبی استان بوشهر از ابتدای سال آبی جاری یعنی اول مهر تاکنون بیشترین باران را نصیب خود کرده‌اند.

به گزارش ««خلیج فارس»؛ مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون، در میان ۱۰ شهرستان استان، شهرستان کنگان با ۳۲۷.۹ میلیمتر بیشترین بارندگی را داشته و عسلویه با ۳۱۳.۶ و جم با ۲۷۷.۴ رتبه‌های دوم و سوم بارش را از آن خود کرده‌اند.

فرج الله شکوهی پور که با باشگاه خبرنگاران گفتگو کرده، ضمن اشاره به اینکه دیلم با ۱۵۰ میلیمتر کمترین بارندگی را به خود اختصاص داده است، افزود: در این مدت، دشتستان ۲۴۷.۵، دیر ۲۳۸.۹، تنگستان ۲۳۸.۲، بوشهر ۲۳۵.۱، گناوه ۲۲۵.۷ و دشتی ۲۱۸ میلیمتر بارندگی داشته‌اند.

افزایش بارندگی استان از ابتدای سال آبی جدید

او ادامه داد: در مجموع از ابتدای مهر تا ۱۶ دی، بطور میانگین ۲۳۵.۳ میلیمتر باران در استان باریده که ۱۵.۲ درصد بیشتر از زمان مشابه پارسال بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر عنوان کرد: پارسال در همین مدت ۲۰۴.۳ میلیمتر باران بارید و میانگین بلندمدت بارش در این بازه زمانی هم ۱۲۰.۴ میلیمتر ثبت شده است.

شکوهی پور با بیان اینکه میانگین بارش یک سال کامل آبی در استان بوشهر ۲۶۸ میلیمتر است، گفت: سال آبی از اول مهر هر سال تا پایان شهریور سال بعد را شامل می‌شود و بر اساس آمار‌ها تاکنون، ۸۷.۸ درصد از میزان بارش یک سال آبی، باران در استان باریده است.

او بیان کرد: در میان ۱۰ شهرستان استان، بارش‌ها در چهار شهرستان کمتر از پارسال بوده به طوری که شهرستان دیلم ۵۳.۳، گناوه ۱۸.۹، بوشهر ۱۳.۳ و تنگستان ۴.۴ درصد کمتر از زمان مشابه سال ۹۷، باران داشته‌اند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بیشترین افزایش بارش هم مربوط به شهرستان عسلویه با ۴۲۳.۸، کنگان با ۲۰۳.۸ و جم با ۱۵۰ درصد بوده است.

جدول بارش‌های استان بوشهر را از ابتدای سال آبی جاری تاکنون را در زیر ببینید:

بیشترین باران نصیب سه شهرستان جنوبی استان بوشهر شد

-->