پویاسامانه

کد خبر : 302707 تاریخ ثبت : 1398/10/13 15:32 نظرات تایید شده : 0

دختر 21 ساله ایرانی الاصل به یوونتوس پیوست+عکس

خلیج فارس: تیم زنان یوونتوس در آغاز سال 2020 میلادی یک بازیکن ایرانی الاصل به خدمت گرفت.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ باشگاه یوونتوس در اطلاعیه‌ای رسمی با عنوان"زمانیان به یوونتوس پیوست!" از اولین خرید زمستانی‌اش خبر داد. آناهیتا زمانیان 21 ساله، بازیکن سابق تیم زنان پاری سن ژرمن با قراردادی رسمی در ادامه فصل با بیانکونری مسیر حرفه‌ای خود را ادامه می‌دهد.

زمانیان پیش از این برای پاری سن ژرمن و گوته برگ بازی کرده و در جام جهانی زیر 20 سال 2018 برای فرانسه بازی کرد. بازیکن جدید یوونتوس از پدری ایرانی و مادر فرانسوی در انگلیس متولد شده است. او امروز در اولین جلسه تمرینی تیم یوونتوس پس از پایان تعطیلات سال جدید میلادی هم شرکت کرده و با همبازیان جدیدش آشنا شد.

باشگاه یوونتوس پس از اعلام آغاز همکاری با این بازیکن در گزارشی نوشت:"اولین امضای دهه اینجاست! زنان یوونتوس اولین بازیکن خود را در سال 2020 به خدمت گرفتند و آن کسی نیست جز آناهیتا زمانیان. او یک هافبک تهاجمی به حساب می آید که در سال 1998 در انگلیس به دنیا آمده است. زمانیان در دو سال گذشته برای باشگاه پاری‌سن‌ژرمن توپ زده و حالا پس از دو فصل به یوونتوس آمده است. با وجود اینکه او در لندن به دنیا آمده اما در کشور سوئد بزرگ شده و دارای تابعیت فرانسوی و انگلیسی است. او پیش از پیوستن به پاری سن ژرمن کار خود را با دو تیم سوئدی گوت برگ و کوپاربرگز آغاز کرده بود و در ۳۴ بازی موفق به ثبت چهار گل برای آنها شده بود. زمانیان همچنین برای تیم‌های زیر ۱۶، زیر ۱۷ و زیر ۲۰ سال فرانسه به میدان رفته است. جالب اینکه زمانیان در جام جهانی زیر ۲۰ سال نیز در ترکیب تیم ملی فرانسه حاضر بوده است. حالا اما پس از گذراندن دورانی در سوئد و فرانسه او فوتبال خود را در ایتالیا و باشگاه یوونتوس ادامه خواهد داد. زمانیان از این پس با شماره ۱۹ به میدان خواهد رفت."

تصاویر مربوط به عقد قرارداد زمانیان که قرار است شماره 19 یوونتوس را از این پس برتن کند مشاهده می‌کنید:

 
کلمات کلیدی خبر : یوونتوس
-->