پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9019320 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2272296
کد خبر : 296825 تاریخ ثبت : 1398/9/11 19:00 نظرات تایید شده : 0

آغاز ساماندهی قایق‌های ثبت نشده استان

خلیج فارس: رئیس اداره بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح ساماندهی قایق‌های ثبت نشده ( فاقد هویت) این استان آغاز شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مصطفی حاج رضایی افزود: طرح ساماندهی قایق‌های فاقد هویت در مقطعی ( سال‌های ۹۵ و ۹۶) در دستور کار قرار گرفت و با فراخوانی که انجام شد حدود ۲ هزار قایق‌دار در بندرهای این استان برای ساماندهی نام نویسی کردند.

ساماندهی قایق‌های ثبت نشده استان بوشهر آغاز شد

وی بیان کرد: در این طرح امکان ثبت قایق‌های با موتور ۲ زمانه وجود نداشت که با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی اکنون امکان ثبت قایق‎های با موتور ۲ زمانه نیز فراهم شده‌است.

حاج رضایی ادامه داد: در طرح ساماندهی در مدت سه سال به صاحبان شناورها فرصت داده می‌شود تا موتور قایق‎های خود را از ۲ به چهار زمانه تبدیل کنند.

وی گفت: صاحبان قایق‌ها با مراجعه حضوری به نزدیکترین اداره بندر محل استقرار می‎توانند نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند که پس از این مرحله قایق‎ها به ترتیب زمان‎بندی مورد بازرسی قرار می‎گیرد.

حاج رضایی اظهار داشت: بر اساس دستور العمل انضباط بخشی به ترددهای دریایی پس از پایان طرح ساماندهی، توسط مرزبانی از تردد قایق‎های فاقد مجوز ممانعت خواهد شد.

وی یادآور شد: علاوه بر امکان تردد فراهم شدن زمینه پوشش بیمه‌ای از دیگر مزیت‎های ساماندهی قایق‎های فاقد هویت است.

حاج رضایی تاکید کرد: مالکانی که قصد دارند قایق خود را به عنوان صیادی ثبت کنند صدور مجوز از اداره‌کل شیلات استان بوشهر الزامی است در غیر این صورت قایق آنها به عنوان تفریحی ثبت خواهد شد و گرفت اجراه پارکینگ نیز یکی ضرورت‌ها در فرایند ثبت این شناورها است.

-->