پویاسامانه

کد خبر : 296650 تاریخ ثبت : 1398/9/11 09:38 نظرات تایید شده : 0

اخراج ۱۶ کارمند ایرباس به ظن جاسوسی از آلمان

 			 				 					اخراج ۱۶ کارمند ایرباس به ظن جاسوسی از آلمان 				 			 		خلیج فارس: شرکت هواپیماسازی ایرباس برخی کارکنان خود را به ظن سرقت اسناد محرمانه وزارت دفاع آلمان اخراج کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ شرکت هواپیماسازی «ایرباس» ۱۶ نفر از کارکنان خود را به دلیل سرقت اسناد محرمانه وزارت دفاع آلمان، اخراج کرده است.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» به نقل از «خبرگزاری آلمان»، ایرباس اخراج شماری از کارکنانش را تأیید کرده، اما جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نکرده است.

یک منبع مطلع شرکت ایرباس در این زمینه گفت: «برخی کارمندان ما به اسناد سری دست یافته بودند.»

منابع مطلع در شرکت ایرباس در این زمینه گفتند که دادستان‌های آلمان در حال تحقیق در مورد جاسوسی کارمندان ایرباس در مورد دو پروژه تسلیحاتی نیرو‌های مسلح آلمان هستند. این کارمندان در یک پروژه اطلاعاتی، امنیتی مرتبط با امنیت سایبری در شهر «مونیخ» مشغول به فعالیت بودند.

این در حالی است که رسانه‌های آلمان پیشتر در این زمینه گزارش کرده بودند کارمندان ایرباس به اسناد سری ارتش آلمان در زمینه یک سامانه مخابراتی و موارد دیگر دست یافته‌اند.

اخیرا نیز نیروی هوایی آلمان اعلام کرد که با توجه به بروز مجدد مشکلات فنی در هواپیمای ترابری نظامی ساخت ایرباس، دو هواپیمای نظامی ایرباس از نوع «ام-۴۰۰» را مرجوع کرده است.
 
کلمات کلیدی خبر : ایرباس جاسوس آلمان
-->