پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21547940 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19912437
کد خبر : 296647 تاریخ ثبت : 1398/9/10 06:25 نظرات تایید شده : 0

برگزاری سومین دوره لیگ تیراندازی استان به میزبانی پایگاه دریایی بوشهر+عکس

خلیج فارس: در سالن تیراندازی شهید صیاد شیرازی پایگاه دریایی بوشهر سومین دوره مسابقات تیراندازی لیگ استانی  برگزار گردید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این زمینه روابط عمومی پایگاه دریایی بوشهر گفتگوی را با نوری رئیس هیئت تیراندازی استان بوشهر  انجام داده که در ادامه می خوانید:

لطفأ خودتان را معرفی کرده و بفرمایید چند سال است در رشته تیراندازی فعالیت می کنید؟

سلام نام حجت اله نوری  ۱۵ سال مشغول فعالیت هستم ولی در بوشهر از سال۹۳ به عنوان رئیس هیات تیراندازی استان بوشهر  هستم. با توجه به تیراندازان  ارزشمند استان بوشهر  که هیات تیراندازی بوشهر جز پنج استان برتر کشور می باشد  آیند روشنی  برای هیات تیراندازی بوشهر می بینم.


آقای نوری هدف شما از برگزاری لیگ استانی چیست مسابقات در چه سطحی انجام می شود و تعداد تیم های شرکت کننده چند تیم است.

امسال سومین سال لیگ استانی است که برگزار می‌کنیم الحمدالله با برنامه ریزی دقیق و برابر تقویم توانستیم لیگ را به صورت پویا برگزار کنیم که ۸ تیم تپانچه  و هفت تیم تفنگ در لیگ حضور دارند تقریباً ۱۱۰ نفر در این لیگ شرکت کردند که از خصوصیات این لیگ این است که ما شاهد رشد تیراندازان جوان بوده ایم الحمدالله تا کنون مادر برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم  جوانان ارزشمندی در سطح استان حضور دارند که  الان در لیگ برتر کشور و لیگ دسته یک کشوری حضور فعال دارند تیراندازان استان  بوشهر  مستمر در لیگ ها حضور دارند و رکورد های بسیار جالبی دارند و از دیگر خصوصیات این لیگ این است که ما به جوانان و نوجوانان اهمیت داده که جوان هایی را در این لیگ به عنوان نخبه و استعداد برتر معرفی کرده‌ایم که الان از دل همین لیگ خانم فاطمه کرم زاده است که الحمدالله اخیراً با اینکه سنش هم کم است سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را اخذ کرده و اینجا جا داره ما به این جوان و خانواده‌اش تبریک بگوییم و از دوستانی که از این جوان بوشهری حمایت کرده‌اند تشکر ویژه می کنم و  از لیگ ما تعداد زیادی جوان و نوجوان به تیم ملی دعوت شده اند و همین استعدادهایی که ما ازطریق برگزاری منظم لیگ کشف کردیم الان در تیم های ملی کار می‌کنند.


مسابقات در چند مرحله برگزار می‌شود و آیا نفرات برتر به مسابقات کشوری راه پیدا میکنند؟


 مسابقات در سطح استانی میباشد و الان کمتر استانی هست که دارای لیگ استانی باشد به خاطر هزینه‌های بالای وسایل و امکانات ولی ما با همت دوستان و مسئولین و تیراندازان توانستیم لیگ را به صورت مداوم و منظم برگزار کنیم نسبت به لیگ های دیگر در سطح کشور لیگ نمونه‌ای است چون وقتی که ما می بینیم ۱۱۰ نفر در لیگ ما شرکت کرده اند اینها خودشان مبین صحبت‌های بنده است که حضور نوجوانان و جوانان در لیگ باعث شده یک پویایی رفاقت و رقابت سالم در لیگ باشد. الحمدالله بانوان ما در مسابقات تیراندازی الان ۵۰ تا 60درصد از تیراندازان استان را تشکیل می دهند که امتیازات خوبی را هم در لیگ کسب کرده اند.
جناب نوری آیا نام و شعاری برای لیگ در نظر گرفته اید؟


 ما این لیگ را تبرک کرده ایم به یاد شهید نیروی دریایی  از شهدای ناوچه جوشن که در نبرد با استکبار جهانی  آمریکا به شهادت رسیده‌اند. این لیگ را به نام شهید ماشاالله عباسپور مزین کرده ایم.


برنامه های آتی شما در زمینه تیراندازی در سطح استانی و کشوری چیست؟

اینجا جا دارد برنامه را که از سوی فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران و همچنین وزارت ورزش ابلاغ شده است به استانها، طرح ملی آموزش تفنگ و تپانچه همچنین اهداف پروازی است که از اول مهرماه شروع شده و تا بهمن ماه ادامه دارد. من از مردم عزیز استان بوشهر، مراکز علمی، دانشگاهی نظامی، انتظامی و عموم مردم تقاضا دارم با مراجعه به هیت های تیراندازی استان در این طرح شرکت کنند. در این طرح ما برنامه داریم که انشالله رواج ورزش تیراندازی، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، کمک به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و در نهایت گسترش نهادهای دولتی و غیردولتی در توسعه ورزش تیراندازی را جا بیندازیم.


شعار امسال ما  «هر خانواده یک تیرانداز» و با توجه به اینکه پتانسیل خوبی در استان وجود دارد. چه در تیراندازان و چه در داوران و چه مربیان،  یکی از بهترین کارهایی که ما انجام دادیم در بحث مربیان و داوران حضور آنان  در لیگ برتر کشوری است. داوران بوشهری حرف های زیادی برای گفتن دارند. ما امیدواریم که این عزیزان  با مراجعه به هیئت های تیراندازی استان این آموزش ها را به صورت رایگان فرا بگیرند.


انگیزه شما از برگزاری مسابقات در روز ۷ آذر سالروز گرامیداشت مقام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چه بوده؟ با هماهنگی که با نیروی دریایی  پایگاه دریایی بوشهر انجام دادیم به این مناسبت به خاطر فعالیت ها و تلاش هایی که این عزیزان در مرزها و دریا انجام می‌دهند یک سری مسابقاتی برای خانواده های ایشان انجام دادیم که به نحوی از زحمات ایشان و عزیزان تشکر کنیم.


 

حرف آخر:

در پایان نیز جا دارد اینجانب از طرف هیئت تیراندازی استان روز ۷ آذر روز نیروی دریایی ارتش را به همه دریادلان عزیز به ویژه دریادلان پایگاه دریایی بوشهر تبریک عرض کنم که انصافاً ما از ناخدا یکم  جعفر تذکر فرمانده پایگاه و همکاران ساعی ایشان که این امکانات را برای ما فراهم کردند که مرحله سوم لیگ استانی را در سالن شهید شهید صیاد شیرازی پایگاه دریایی بوشهر برگزار کنیم و خیلی از امکانات را در اختیار تیراندازان قرار دادند که ما اینجا مسابقات را به نحو احسن انجام دهیم تشکر و قدردانی می نماییم.

کلمات کلیدی خبر : تیراندازی پایگاه دریایی
-->