پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22038413 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20402155
کد خبر : 296614 تاریخ ثبت : 1398/9/11 00:17 نظرات تایید شده : 0

سعید ملایی شهروند مغولستان شد +عکس

خلیج فارس: جودوکار ۲۷ ساله ایرانی که سابقه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، در اقدامی غیرمنتظره از این پس برای مغولستان به میدان برود.

سعید ملایی که به تازگی با سفر به آلمان از این کشور درخواست پناهندگی کرده بود و قرار بود از این پس زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک مبارزه کند در اقدامی غیرمنتظره پیشنهاد باتلوگا خالتما، رئیس جمهور مغولستان را پذیرفت و شهروند این کشور شد. خالتما که رئیس فدراسیون جودو مغولستان هم هست، طی سالیان اخیر بسیاری از ورزشکاران خود را به خاطر تغییر ملیت به کشور‌هایی مثل امارات یا آذربایجان از دست داده بود. مغولستان نمی‌خواهد روند مدال گرفتنش در المپیک به خطر بیفتد و به همین دلیل طی هفته اخیر در تلاش بود که ملایی را راضی کند به تیم جودوی این کشور بپیوندد.

سعید ملایی چند روز گذشته را در اولان‌باتور، پایتخت مغولستان سپری کرد تا با امکانات و وضعیت این کشور آشنا شود. رئیس جمهور مغولستان به طور اختصاصی، میزبان وی بوده و موفق شده او را راضی کند که به جای تیم پناهندگان، در تیم ملی مغولستان به میدان رود. نام سعید ملایی از همین حالا در مسابقات مسترز چین، به عنوان ورزشکار مغول، ثبت شده است.

منبع: طرفداری
کلمات کلیدی خبر : سعید ملایی
-->