پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22038805 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20402548
کد خبر : 296598 تاریخ ثبت : 1398/9/10 18:58 نظرات تایید شده : 0

استخراج کننده ارز مجازی قاچاق در گناوه جریمه شد

 استخراج کننده ارز مجازی قاچاق در گناوه جریمه شد خلیج فارس: رئیس اداره تعزیرات حکومتی گناوه گفت: فردی که در این شهرستان با استفاده از ۲۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۱۳ دستگاه پاور اقدام به تولید ارز مجازی بصورت قاچاق می‌کرد، محکوم و جریمه شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رضا آریافر در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این فرد توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر و با تشکیل پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده بود.
وی اظهار داشت: با رسیدگی شعبه اول ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان گناوه و احراز تخلف، متهم به ضبط دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق و پاورها و پرداخت ۶۰۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم  شد.

وی یادآورشد: حکم صادره قطعی و توسط این شعبه اجرایی شده‌است.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد، اما در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین به مصرف بالای برق نیاز دارد به گونه‌ای که استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند، این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

-->