پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21836868 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20200945
کد خبر : 296596 تاریخ ثبت : 1398/9/10 21:56 نظرات تایید شده : 0

درخشش 3 هنرمند خورموجی در جشنواره کشوری+عکس

خلیج فارس: در ششمین جشنواره موسیقی جایزه همایون خرم با عنوان "نوای حرم" در تهران، سه هنرمند نوجوان خورموجی به اجرای برنامه پرداختند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در گفت گو با ایرنا گفت: در این جشنواره که در فرهنگسرای نیاوران تهران در حال برگزاری است امیر رضا منفرد نوازنده ویولن، نرجس بردستانی و فاطمه عاشوری نوازندگان پیانو و عضو گروه موسیقی خانه نگین هنر دشتی نوازندگی کردند.

حمید زارعی افزود: جشنواره جایزه همایون خرم هنرجویان و هنرمندان زیر ۱۸ سال را مد نظر دارد و توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش با همراهی خانواده این استاد بزرگ موسیقی ایران و مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

زارعی ادامه داد: هدف اصلی جشنواره، بالا بردن سطح فرهنگی جامعه از طریق ارتقای سطح هنری و موسیقایی کودکان و نوجوانان با تاکید بر پاسداشت و گسترش فرهنگ اصیل و فاخر ایرانی و استفاده از نمونه‌ها و الگوهای موجود در جامعه هنر ایران زمین است.

وی بیان کرد: نوازندگان همه سازها،  خوانندگان و گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب ( کمتر از ۱۸ سال ) می‌توانند با اجرای یکی از تصنیف‌ها یا قطعه‌های بی‌کلام استادان مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرّم‌، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسداله ملک که به شکل رسمی عرضه شدهاست، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند.

کلمات کلیدی خبر : حمید زارعی دشتی
-->