پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21511201 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19875741
کد خبر : 296584 تاریخ ثبت : 1398/9/10 19:10 نظرات تایید شده : 0

اختصاص یک آمبولانس و تجهیزات اورژانسی به شهرستان دیّر

خلیج فارس: رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: به‌منظور تقویت ناوگان اورژانس و خدمات فوریت‌های پزشکی، یک دستگاه آمبولانس و یک ست کامل تجهیزات اورژانسی "سی بی آر ان ای" به این استان اختصاص می‌یابد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ دکتر عبدالرحیم دادجو در بازدید از پایگاه‌های اورژانس شهرستان دیر گفت: برای مقابله با حادثه‌ها و خطرهای احتمالی شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای سه ست تجهیزات "سی بی آر ان ای" به این استان اختصاص‌یافته و یکی از این ست‌ها که به‌زودی وارد استان بوشهر می‌شود در شهرستان دیر مستقر خواهد شد.

وی اضافه کرد: نگرانی بروز حوادث در صنایع بیشتر است و واحدهای صنعتی باید با خرید تجهیزات لازم اورژانسی در کنار شبکه بهداشت و درمان به مردم خدمات ارائه دهند.

دکتر دادجو ادامه داد: شهرستان دیر در همسایه صنعت قرارگرفته و توجه به تجهیزات اورژانس این شهرستان قابل‌توجه است و صنعت هم باید طرح پیوست سلامت را تهیه و اورژانس هم در زمینه آموزش همکاری خواهد کرد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: هم‌اکنون اورژانس هوایی با بالگرد در تمام شهرستان‌های این استان فعال بوده و اورژانس این آمادگی را دارد که با احداث پد بالگرد در بیمارستان دیر خدمات‌رسانی هوایی را انجام دهد.

وی گفت: افزایش یک پایگاه اورژانس شهری دیر و یک دستگاه آمبولانس و تعمیر آمبولانس‌ها در دستور کار است و در صورت افتتاح ساختمان اورژانس شهر دوراهک برای تجهیزات آن آمادگی کامل داریم.

دکتر دادجو اضافه کرد: هم‌اکنون در استان بوشهر ۱۱ پایگاه اورژانس در کانکس فعالیت دارند که امیدواریم با کمک فرمانداران و افراد خیر بتوانیم هر چه زودتر جشن حذف پایگاه‌های کانکسی را برگزار کنیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با تلاش اورژانس ۱۱۵ مردم هیچ‌گونه نارضایتی در این زمینه ندارند.

احمد آخوندی افزود: با تقویت پد بالگرد، تجهیز آمبولانس‌ها، پایگاه دوم شهری و افتتاح اورژانس شهر دوراهک در خدمات‌دهی به مردم گام‌های موثری برداشته می‌شود.

وی گفت: با توجه به وجود صنعت در این شهرستان و بروز احتمالی حوادث شیمیایی نیاز است که صنعت خود را در مقابل این حوادث تقویت و تجهیز کند.
منبع:خبرگزاری صداوسیما

کلمات کلیدی خبر : عبدالرحیم دادجو دیر
-->